مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت فروشگاهی در واقع همان بهینه سازی سایت های فروشگاهی برای موتورهای جست و جو می باشد(store website seo) به طور کلی یعنی کمک به بالاتر آمدن رتبه سایت فروشگاهی در تنایج جستوجو در گوگل توسط کاربران. بالاآمدن رتبه سایت فروشگاهی موجب شده کاربران به راحتی محصولات مورد نظر خود را پیداکنند و خرید خود را کامل کنند. برای موفقیت در افزایش رتبه سایت فروشگاهی نیازمند سئو است که نیاز به زمان زیادی می خواهد ولی مطمئنا نتیجه خوبی دارد.

سئو سایت فروشگاهی
person
super admin 11:10 1402 شهریور 16
5دقیقه
سئو سایت فروشگاهی در واقع همان بهینه سازی سایت های فروشگاهی برای موتورهای جست و جو می باشد(store website seo) به طور کلی یعنی کمک به بالاتر آمدن رتبه سایت فروشگاهی در تنایج جستوجو در گوگل توسط کاربران. بالاآمدن رتبه سایت فروشگاهی موجب شده کاربران به راحتی محصولات مورد نظر خود را پیداکنند و خرید خود را کامل کنند. برای موفقیت در افزایش رتبه سایت فروشگاهی نیازمند سئو است که نیاز به زمان زیادی می خواهد ولی مطمئنا نتیجه خوبی دارد.

سئو سایت فروشگاهی

سئو سایت از اصول و قوائد ثابت و مشخصی پیروی می کند و این گونه که سایت های فروشگاهی از  تنوع بالایی برخوردار است در حالت کلی در ویژگی های محصولات و محتواهای غیر تکراری استفاده می شود. به همین عنوان استفاده سئو سایت در سایت های فروشگاهی از دیگر سایت ها زمان بر و پیچیده تر است و با کمی زمان دادن برای بهینه سازی سایت های فروشگاهی ، مطمئنا در بالاترین رتبه موتور های جست و جو قرار می گیرد.

مزایای سئو سایت فروشگاهی

مزایایی که موجب می شود بهینه سازی سایت فروشگاهی شما در رتبه بالایی در موتور های جست و جو قرار گیرد و باعث بالا رفتن اعتبار و اعتماد کاربران از سایت فروشگاهی می شود. بالا آمدن سایت فروشگاهی در صفحه اول گوگل و معرفی محصولات ، موجب توجه کاربران و رضایت کامل از سایت و خرید محصولات مورد نیاز و در آخر اعتماد کاربران موجب بالا رفتن اعتبار سایت فروشگاهی و افزایش رتبه در سایت فروشگاهی می باشد. با بهینه سازی سایت فروشگاهیتان که در دید کاربران قرار می گیرد و خرید محصولات مورد نیاز خود را انجام می دهند و خود به خود به افزایش رتبه در سایت فروشگاهی کمک می کند که البته نیازی به پرداخت هزینه های بزرگی برای تبلیغات ندارید. با به کار بردن سئو محتوا و استفاده از تولید محتوا در سئو و معرفی محصولات و و خدماتی که در سایت انجام می دهید. برای معرفی کیفیت و مزایای محصولات که در سایت قرار داده اید موجب خرید کاربران شده و به افزایش رتبه در موتور های جست و جو کمک بسیاری می کند. استفاده از تولید محتوای متنی ، تصویری و ویدیویی به اعتبار سایت و اعتماد کاربران کمک بسیاری کرده اید و در آخر منجر به خرید محصولات اینترنتی می شود. هزینه های زیادی  که برای طراحی سایت و امکانات آن انجام داده اید با استفاده از سئو  موجب ترافیک بالاو بازدید کاربران زیادی می شود ولی انجام این کار زمان بر است.
سئو سایت فروشگاهی

آموزش سئو سایت فروشگاهی

برای یادگیری سئو سایت فروشگاهی نیاز است مطالبی را مطالعه کرده و آشناییتی داشته باشید تا یک سایت فروشگاهی در بالاترین رتبه ترافیک و بازدید توسط کاربران داشته باشید.

اهمیت سئو سایت فروشگاهی

کاری که سئو انجام می دهد به بهینه سازی موتور های جستوجو کمک می کند در حالت کلی به قرار گرفتن سایت در بالاترین رتبه در نتیجه های گوگل کمک بسیاری می کند. سئو موجب می شود گوگل سایت شما را شناسایی کند و براساس امکانات و رعایت های اصول و قوائد گوگل برای بهبود رتبه سایت فروشگاهی تاثیر بسزایی دارد. سئو سایت فروشگاهی راحت ترین تعریف سئو به افزایش بازدید کمک شایانی می کند.

 اطلاعاتی از کلمات کلیدی در سایت فروشگاهی

برای بهینه سازی موتور های جستجو شروع  استفاده از کلمات کلیدی می باشد. برای پیدا کردن کلمات کلیدی خاص که به بالاتر رفتن رتبه در سایت کمک کند را باید از علایق کاربران  متوجه شد. استفاده از کلمات کلیدی که مرود علاقه و خواسته مخاطبان است که استفاده از آن ها به بیهنه سازی موتور های جستجو کمک بسیاری می کند.

ساختار اطلاعاتی سایت فروشگاهی

ساختار اطلاعاتی بخشی از دانش و بخشی دیگر از هنر است که برای اعتماد موتور های جستجو و کاربران سایت مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار اطلاعاتی باید به گونه ای باشد که با 4 بار کلیک کاربر محصول دلخواه خود را خریداری کند. این امر یکی از راه هایی است که به معتبر شدن سایت در موتور های جستجو را افزایش می دهد. برای موفق شدن در سئو سایت فروشگاهی نکات زیر را رعایت کنید.
 • تحقیق کلمات کلیدی مفید
 • پیاده سازی استراتژی کلمات کلیدی
 • استفاده از ساختار اطلاعاتی درست و قابل درک سایت فروشگاهی
 • استفاده ار تصویر برای بهینه سازی سایت
سئو سایت فروشگاهی1

انتخاب میزبان مناسب سایت فروشگاهی

مهم ترین و اصلی ترین کاری که یک سایت فروشگاهی به آن نیاز است. سئو سایت فروشگاهی را باید انجام دهید. انتخاب هاست درست در عملکرد و سرعت سایت تاثیر زیادی دارد. برای تهیه هاست باید به دو نکته توجه کنید ، اولی هزینه تهیه هاست است که هزینه بسیار بالایی دارد. دومی برای نگهداری میزبانی سایت باید تخصص و دانش کافی را داشته باشید. تمامی سایت های اینترنتی برای ذخیره محتویات خود نیازمند فضایی هستند که از آنها نگهداری کنند که انواع مختلفی هستند:

هاست اختصاصی

یک سرور و تمامی فضا به یک سایت اختصاص دارد.

هاست اشتراکی

تقسیم بندی تمامی سرور ها که هر بخش از سرور به یک صفحه اختصاص می یابد.

هاست ابری

در این نوع هاست چندین سرور به صورت موازی و هم زمان که وظیفه میزبانی از سایت و محتویات سایت را برعهده دارد. برای انتخاب هاست مورد نظر سایت فروشگاهی باید به سرعت رم ، پردازنده مرکزی و رم ، امنیت  ، پهنای باند ، پشتیبانی و امکان ارتقا توجه کنید.

نکات محتوایی سایت فروشگاهی

نکات محتوایی یکی از مواردی است که به بالاتر رفتن موتور های جستجو کمک می کند و موجب افزایش ترافیک و بازدید بالای کاربران در سایت فروشگاهی می شوند. سئو سایت فروشگاهی2

محتوای بدنه سایت

مهم ترین صفحات سایت های فروشگاهی صفحه اصلی سایت می باشد که برای کسب رتبه بالا از گوگل بهتر است محتوای بدنه مناسب و مفیدی را افزایش دهیم. محتوای بدنه که در صفحه اصلی سایت قرار دارد معمولا در پایین یا بالای سایت قرار دارد ، محتوای بدنه به موتور های جست و جو کمک بسیاری می کند.

بهینه سازی URL  صفحات سایت

برای کمک به بهینه سازی صفحات سایت فروشگاهی بهتر است آدرس صفحات کوتاه باشد و  تا جایی که نیاز است از کلیدواژه اصلی استفاده شود. استفاده از آدرس صفحات طولانی برای ربات گوگل دچار است و کمکی به افزایش رتبه در سایت فروشگاهی نخواهد کرد.

انتخاب عنوان مناسب صفحات سایت فروشگاهی

عنوانی که برای صفحات سایت فروشگاهی که بهینه سازی شده است باید کوتاه ، واضح ، شامل کلمات کلیدی کاراکتر بین 55تا 60 باشد.

توضیحات متای صفحات سایت فروشگاهی

متا چکیده ای از محتواهای سایت است که برای موتور های جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب درست متای صفحات به بیهنه سازی و افزایش بازدید و ترافیک بالای سئو سایت فروشگاهی کمک می کند. ویژگی های درست نویسی متای صفحات سایت فروشگاهی:
 • 150تا170کارامتر برای طول توضیحات سایت کافی است.
 • توضیحات متای هر صفحه مخصوص همان صفحه است.
 • در صفحه توضیحات متا باید مزایا و امکانات فروشگاه خود را توضیحات کاملی دهید.
 • استفاده از کلمات کلیدی برای نوشتن متا صفحات سایت فروشگاهی
 • استفاده نکردن از کارکتر های ریاضی
 • استفاده از جملات مناسب کسب و کار در سئو سایت فروشگاهی

استراتژی نام محصولات در سایت فروشگاهی

افرادی که روزانه از سایت های فروشگاهی خریداری می کنند روز به روز بیشتر می شود. انتخاب اسم چالشی است که رقبای سایت های فروشگاهی با آن درگیر هستند. انتخاب درست و مناسب برای محصولات موجب جذب کاربران و فروش بیشتر محصولات می شود ودر نتیجه یک کسب و کار موفق در سایت فروشگاهی خواهید داشت. سئو سایت فروشگاهی3

بهینه سازی تصاویر در سایت فروشگاهی

یکی از مهم ترین جزئیاتی که در رتبه بندی گوگل مهم است بارگذاری بالا و افزایش سرعت سایت است که با حجم بالای تصاویر بارگذاری سایت روند کاهشی می یابد. نکاتی برای بهینه سازی سایت:
 • فشرده کردن عکس و فرمت درست و مناسب به سرعت سایت کمک می کند. معمولا حجم تصاویر باید کمتر200کیلوبایت باشد.
 • قرار دادن نام های با معنا حین بارگذاری کلمات به بیهنه سازی سئو سایت فروشگاهی کمک می کند.
 • یکی از عوامل مهم در سئو جایگزین کردن متن به جای تصاویر است. استفاده از کلمات کلیدی در متن بهتر است.

نکات تکنیکال در سئو سایت فروشگاهی

با توجه به تعداد بالای سایت های فروشگاهی استفاده از سئو تکنیکال به اعتبار بالا و رتبه سایت در گوگل کمک می کند. سئو تکنیکال برای سایت های فروشگاهی به دو بخش تقسیم می شوند: کارایی تکنیکال و بهینه سازی تکنیکال. سئو سایت فروشگاهی

پرهیز از محتوای تکراری و ضغیف

محتواهاییی که ارزش کمی دارند و کاربر با خواندن آن ها ترغیب به خواندن ادامه مطالب نمی شود را محتوای ضعیف یا محتوای لاغر می نامند. قالب هایی که محتوای ضغیف دارند عبارت است از:
 • صفحاتی که محتوای اصلی ندارند.
 • صفحاتی که از محتوای متنی کمی برخودار هستند.
 • صفحاتی که مشابه صفحات دیگر محتوا دارند.
 • صفحاتی که محتوای بیش از حد مجاز دارند و از محتوای مفید استفاده نکرده اند.

تعداد محصولات در صفحات سایت فروشگاهی

معمولا در سایت های اینترنتی برای کاربران مشخص می کنند که در هر صفحه چند تا از محصولات در برای کاربران معرفی کنند. گاهی ممکن است در هر صفحه 12تا 36 محصول را معرفی کنند ، البته بستگی به معرفی محصولات اینترنتی دارد. البته باید به سئو سایت فروشگاهی توجه کنید تا اشکالی ایجاد نشود.

سخن آخر

برای شروع یک کسب و کار اینترنتی و قصد زدن  یک سایت فروشگاهی را دارید می توانید این مقاله را مطالعه کرده و اطلاعات کافی و آشناییتی از سایت فروشگاهی خواهید داشت و برای طراحی سایت و تهیه میزبان و اصول و قوائد سایت فروشگاهی می توانیدبه تیم افرند وب اعتماد کنید و برای مشاوره گرفتن سئو سایت فروشگاهی به این تیم حرفه ای و با تجربه در ارتباط باشید.

نظرات

اولین نفر برای نظرات باشید!
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، قسمت‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند

تعرفه خدمات سئو سایت

پایه پیشرفته حرفه ای سفارشی
تولید محتوا 8 مقاله 12 مقاله 16 مقاله 20 مقاله
تحقیق کلمات کلیدی 20کلمه 30کلمه 45کلمه 60کلمه
افزایش رتبه کلمات کلیدی 3 کلمه 5 کلمه 8 کلمه 12 کلمه
آنالیز url ها
آنالیز بک لینک ها
آنالیز محتوا های تکراری
انالیز رقبا
بهینه سازی عنوان صفحات
بهینه سازی دیسکریپشن
بهینه سازی لینک های داخلی
بهینه سازی تصاویر
لینک سازی خارجی 5 لینک 10 لینک 15 لینک 20 لینک
استراتژی ریپورتاژ اگهی
ساخت شبکه های اجتماعی 1 2 4 6
ثبت سایت در سرچ کنسول
ثبت نقشه سایت
بهبود سرعت وب سایت
مشاوره رایگان سئو تا 45 دقیقه تا 1 ساعت تا 2 ساعت تا 3 ساعت
قیمت ماهانه پروژه 5,9 میلیون تومان 8,9 میلیون تومان 13,9 میلیون تومان تماس بگیرید
نمونه کارهای  مرتبط

افرند وب در یک نگاه


شرکت افرند وب یکی از پیشروان در زمینه طراحی سایت و سئو سایت در ایران است. این شرکت با تیمی مجرب، خدمات متنوعی از جمله طراحی سایت تخصصی و طراحی سایت وردپرسی ارائه می‌دهد که به کسب و کارها کمک می‌کند حضور آنلاین خود را تقویت کنند. افرند وب با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های مدرن، سایت‌هایی منحصربه‌فرد و با کیفیت بالا طراحی می‌کند که هم کاربری آسان و هم جذابیت بصری دارند.

افرند وب علاوه بر طراحی سایت، خدمات سفارش سئو سایت را نیز ارائه می‌دهد تا وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی گوگل رتبه بهتری کسب کنند. همچنین، برای کسب و کارهایی که به دنبال راه‌حل‌های مقرون به صرفه هستند، گزینه‌های طراحی سایت ارزان فراهم شده است. با افرند وب، می‌توانید تمام نیازهای خود در زمینه طراحی و توسعه وب‌سایت و بهینه‌سازی موتورهای جستجو را با کیفیت بالا و هزینه مناسب برآورده کنید