مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو شما بعد از این که کار طراحی سایت خود را به پایان رسانده اید شروع به بهینه سازی سایتتان می کنید احتمال دارد این کار را خودتان به عهده بگیرید یا آن را به یک متخصص سئو بسپارید در هر صورت بعد از گذر زمانی شما باید معیارهای کلیدی برای سنجش موفقیت در پروژه های سئو خود را بررسی کنید تا بدانید که زحمات شما یا شخصی که سایتتان را به او سپرده اید نتیجه داده یا نه 0ما در این مقاله 8 معیار را برای سنجش موفقیت در پروژه های سئو شما در نظر گرفته ایم امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیرد. [caption id="attachment_12308" align="aligncenter" width="586"]
 

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو
person
super admin 17:10 1402 شهریور 22
5دقیقه

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو شما بعد از این که کار طراحی سایت خود را به پایان رسانده اید شروع به بهینه سازی سایتتان می کنید احتمال دارد این کار را خودتان به عهده بگیرید یا آن را به یک متخصص سئو بسپارید در هر صورت بعد از گذر زمانی شما باید معیارهای کلیدی برای سنجش موفقیت در پروژه های سئو خود را بررسی کنید تا بدانید که زحمات شما یا شخصی که سایتتان را به او سپرده اید نتیجه داده یا نه 0ما در این مقاله 8 معیار را برای سنجش موفقیت در پروژه های سئو شما در نظر گرفته ایم امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیرد. 

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو                                     

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو

در ابتدای کار باید توصیفی از پروژه های سئو به شما بدهم تا یاد آوری باشد که قصد شما از سئو کردن سایتتان چه بوده است سئو به مجموعه کارهای که به بهینه سازی سایت شما انجام می شود می گویند شما با سئو کردن سایتتان می خواهید سایت خود را به لینک های اولیه گوگل برسانید تا افزایش فروش و افزایش کاربران در سایت خود را داشته باشید ما در این مقاله به شما یاد می دهیم که چظور بررسی کنید که آیا به خواسته تان رسیده اید یانه .

معیارهای کلیدی برای سنجش موفقیت در پروژه های سئو

ما در این مقاله به بررسی 8 معیار پرداخته ایم و توضیحات لازم برای راهنمایی شما نوشته شده است این هشت معیار شامل :
  • افزایش بازدید سایت از گوگل یا Organic Sessions
  • بهبود رتبه در کلمات کلیدی مهم یا keyword ranking increases
  • افزایش فروش و نرخ تبدیل کاربر به مشتری lead/conversions
  • نرخ خروج از سایت یا Bounce Rate
  • تعداد صفحات مشاهده شده در هر بازدید یا Page Per Session
  • زمان متوسط حضور کاربر در سایت Average Session Duration
  • مدت زمان بارگذاری صفحات Page Load Time
  • مهمترین صفحات خروج از سایت Top Exit Pages

افزایش بازدید سایت از گوگل یا Organic Sessions

این معیار بالا رفتن بازدید سایت شما را از راه موتور های جستجو گر مثل گوگل ، بینگ و...را زیر نظر میگیرد. هر Sessions به معنی ورود یک کاربر به سایت شما و انجام دادن کار هایی مثل جستجو کردن ، لایک کردن و کامنت گذاری و سپس خروج است ولی در حالتی که کاربرسایت شما بعد از ورود به مدت نیم ساعت هیچ کاری انجام ندهد Sessions به طور خود کار بسته خواهد شد. 8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو هر کاربر بعد از ورد به سایت شما می تواند کارهایی مختلفی انجام داده و به تعدا فراوان Sessions ایجاد کند . بازدید های طبیعی به کمک ابزار گوگل آنالیتیکز قابل بررسی است .مهم ترین اصل در عملکرد سایت ترافیک طبیعی سایت شما است که شما را به هدف اصلی یعنی دیده شدن در موتور های جستجو کمک می کند . نرخ کلیکی که بر روی سایت شما انجام می شود تعین می کند که شما در صفحه اول باشید یا دوم ، لینک یک باشد یا لینک دو .

بهبود رتبه در کلمات کلیدی مهم یا keyword ranking increases

موتور های جستجو قوی مثل گوگل و پینگ و... بر اساس کلمات کلیدی مشخص و قوی جایگاه سایت شما را تعیین می کنند هر چقدر به جایگاه های بالا نزدیک باشید وضیعت سایت شما بهتر است شما باید بر روی کلمات کلیدی با ارزش یا همان کلماتی که در گوگل بیشتر جستجو می شوند کار کنید و جایگاه سایت خود را بهبود بدهید. 8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو شما می توانید در برند خود یا کلمات کلیدی طولانی راحت تر به جایگاه برسید یا با کار کردن بر روی کامات کلیدی اصلی که رقابت در آنها سخت است در طول زمان به رتبه های بالا سایتتان را برسانید. رتبه شما در کلمات کلیدی اولین قدم برای رسیدن به هدف های ، افزایش ترافیک ، کاربران جدید ، افزایش فروش و... است.

افزایش فروش و نرخ تبدیل کاربر به مشتری lead/conversions

ما در مطالب بالا در مورد راه های افزایش کاربر به سایتتان صحبت کردیم ولی شما نیاز دارید تا کار بر بعد از ورود به سایت شما کار هایی را انجام بدهد .شما حتما می خواهید به کاربرانی که وارد سایت شما شده اند (lead)فروشی داشته باشید . کاربرانی که وارد سایت شما شده اند احتمال دارد کارهایی زیر را در سایت شما انجام بدهد: ثبت نام در خبر نامه ، پر کردن فرم ارتباط با ما برای دریافت اطلاعات بیشتر ، برقراری یک تماس تلفنی ، ثبت نام در وبینار های شما ، یا از همه بهترخرید به صورت آنلاین ازسایت شما .8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو  شما با داشتن Goal و Event در گوگل آنالیتیکز می توانید مخاطبان سایت خود را در نظر داشته باشید که بیشتر کدام کلمات کلیدی را سرچ می کنند، جنسیت مشتریان شما کدام است ، محتویات شما راضی کننده بوده است ، مخاطبان سایت شما به راحتی خرید خود را انجام داده اند . 
8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو 1                                                    

نرخ خروج از سایت یا Bounce Rate

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو : Bounce Rate معیاری است که اندازه می گیرد چند درصد از مخاطبانی که وارد سایت شما می شوند دارای فعالیت هستند این درصدر را با مخاطبانی که فعالیتی را انجام نمی دهند نسبت به تمام مخاطبانی که وارد سایت میشوند اندازه می گیرند. درصد استاندارد برای معیار Bounce Rate نسبت به 40تا 60درصد است این به معنای این است که نیمی از کاربرانی که وارد سایت می شوند بدون فعالیت از سایت شما خارج می شوند. این درصد ها برای موتور های جستجو گوگل با ارزش است چون درصد رضایت مخاطبان سایت شما برای گوگل مهم است و گوگل سعی در رضایت کاربران خود است و سعی می کند بهترین مطالب را برای جستجو کاربران خود نشان دهد.

تعداد صفحات مشاهده شده در هر بازدید یا Page Per Session

معیار Page Per Session نشان می دهد که کاربرانی که وارد سایت شما می شوند در هر بار ورود شما چه تعدا از صفحات موجود در سایت شما را نگاه می کنند یا کاربران چند بار وارد سایت شما میشوند. اگر شما در سایت خود فقط یک صفحه داشته باشید بهتر است بر روی مدت زمان حضور کاربر در سایتتان تمرکز کنید . ولی اگر تعداد صفحات مختلف و زیادی دارید انتظار می رود مخاطب سایت شما به صفحات بیشتری برای دیدن نمونه کارهایتان برود. یکی از معیار های سنجش موفقیت در پروژه سئو تعداد بازدید کاربر از صفحات موجود در سایت است.

زمان متوسط حضور کاربر در سایت Average Session Duration

Average Session Duration زمان حضور کاربر در سایت شما یکی دیگر از معیار های موفقیت در پروژه سئو است . هر چقدر مطالب سایت شما بیشتر و بهتر باشد انتظار می رود مخاطبان وقت زیادی را در سایت شما بگذرانند. هر چقدر مخاطب در سایت شما بیشتر بماند نشانگر رضایت مخاطب شما از سایتتان و جالب بودن محتوا آن برای ماندن در سایت است . شما باید در راستای ماندن مخاطبانتان در سایت از لینک دهی های داخلی استفاده کنید و کاربرتان را به سمت فروش محصولات موجود در سایت راهنمایی کنید .

مدت زمان بارگذاری صفحات Page Load Time

هر چقدر مدت زمان بارگذاری صفحات Page Load Timeشما افزایش داشته باشد همان قدر تاثیر منفی در بقیه معیار های موفقیعت پروژه های سئو گفته شده دارد. شما خودتان نیز اگر زمان بارگذاری صفحه ای خیلی طول بکشد به صفحه اصلی نتایج جستجو باز خواهید گشت و دنبال سایتی دیگر برای رفع نیاز خود خواهید بود. در یادتان باشد که بیشتر کسانی که در گوگل سرچ می کنند اگر زمان بارگذاری سایت بیشتر از چهار ثانیه باشد آن سایت را ترک می کنند. صد در صد مخاطبان سایتی که در یک ثانیه لود می شود بیشتر از مخاطبان سایتی است که در چهار ثانیه لود می شود. سرعت لود سایت خود را با ابزار GTMetrix می توانید اندازه گیری بکنید. این ابزار شامل مواردی چون :نشان دادن سرعت لود سایت ، ارائه پیشنهاد برای بهتر کردن کد ها ، تصاویر ، محتوا دارد که می توانید استفاده کنید .  

8 معیار برای سنجش موفقیت در سئو 2                                                

مهمترین صفحات خروج از سایت Top Exit Pages

بررسی صفحات خروج Top Exit Pages یکی دیگر از مهم ترین عوامل بررسی عملکرد ویژه سئو شما می تواند باشد . صفحه خروج در واقع همان آخرین صفحه ای است که کاربر شما در سایت شما حضور داشته خروج مخاطب سایت شما می تواند در چند حالت باشد خارج شدن از سایت شما یا بستن اینترنت یا جست جوی سایت تازه برای هدفی که دنبال آن است . صفحات خروج صفحات بدی نمی تواند باشد برای شما با خروج از صفحه تشکر از خریدشان یا تایید خرید مخاطب سایت اگر خروج کاربر از صفحه ای بوده که شما نمی خواستید می تواند نشانگر این مطلب باشد که شما باید بیشتر روی صفحات خود و مطالب موجود در آن ها کار کنید .شما می توانید برای فهمیدن صفحات خروج سایت خود از گوگل آنالیتیکز در قسمت behavior reports سایت و ازقسمت Site content آن با صفحات خروج سایت خود آشنا باشید .

کلام آخر
ما در شرکت ایده پردازان افرند وب با سابقه طولانی در زمینه بهینه سازی سایت و سئو تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با 8 معیار کلیدی برای سنجش موفقیت در پروژه های سئو آشنا کنیم شما می توانید سفارش سئو سایت خود را در شرکت ما به ثبت برسانید و در صورت داشتن هر گونه سوال یا اطلاعات لازم به صورت 24 ساعته با کارشناسان افرند وب در تماس باشید.

نظرات

اولین نفر برای نظرات باشید!
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، قسمت‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند

تعرفه خدمات سئو سایت

پایه پیشرفته حرفه ای سفارشی
تولید محتوا 8 مقاله 12 مقاله 16 مقاله 20 مقاله
تحقیق کلمات کلیدی 20کلمه 30کلمه 45کلمه 60کلمه
افزایش رتبه کلمات کلیدی 3 کلمه 5 کلمه 8 کلمه 12 کلمه
آنالیز url ها
آنالیز بک لینک ها
آنالیز محتوا های تکراری
انالیز رقبا
بهینه سازی عنوان صفحات
بهینه سازی دیسکریپشن
بهینه سازی لینک های داخلی
بهینه سازی تصاویر
لینک سازی خارجی 5 لینک 10 لینک 15 لینک 20 لینک
استراتژی ریپورتاژ اگهی
ساخت شبکه های اجتماعی 1 2 4 6
ثبت سایت در سرچ کنسول
ثبت نقشه سایت
بهبود سرعت وب سایت
مشاوره رایگان سئو تا 45 دقیقه تا 1 ساعت تا 2 ساعت تا 3 ساعت
قیمت ماهانه پروژه 5,9 میلیون تومان 8,9 میلیون تومان 13,9 میلیون تومان تماس بگیرید
نمونه کارهای  مرتبط

افرند وب در یک نگاه


شرکت افرند وب یکی از پیشروان در زمینه طراحی سایت و سئو سایت در ایران است. این شرکت با تیمی مجرب، خدمات متنوعی از جمله طراحی سایت تخصصی و طراحی سایت وردپرسی ارائه می‌دهد که به کسب و کارها کمک می‌کند حضور آنلاین خود را تقویت کنند. افرند وب با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های مدرن، سایت‌هایی منحصربه‌فرد و با کیفیت بالا طراحی می‌کند که هم کاربری آسان و هم جذابیت بصری دارند.

افرند وب علاوه بر طراحی سایت، خدمات سفارش سئو سایت را نیز ارائه می‌دهد تا وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی گوگل رتبه بهتری کسب کنند. همچنین، برای کسب و کارهایی که به دنبال راه‌حل‌های مقرون به صرفه هستند، گزینه‌های طراحی سایت ارزان فراهم شده است. با افرند وب، می‌توانید تمام نیازهای خود در زمینه طراحی و توسعه وب‌سایت و بهینه‌سازی موتورهای جستجو را با کیفیت بالا و هزینه مناسب برآورده کنید