مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

هاست چیست

هاست چیست

هاست چیست: هاست(HOST) یا همان میزبانی وب سرویسی آنلاین است وظیفه اش محتوایات وب سایت شما را در اینترنت قابل نمایش می کند. بعد از ثبت نام و خرید هاست فضایی فیزیکی را ایجاد می کنید تا تمامی مطالب فایل ها و داده هایی که در سایت وجود دارد را ذخیره می کند. هاست بخشی از سرور است که به بخش های مختلف تقسیم بندی می شود که هر کدام هاست نام دارند. برای خرید هاست مناسب باید ابتدا سایتی راه اندازی کنید.

هاست چیست
person
super admin 13:00 1402 شهریور 22
5دقیقه
هاست چیست: هاست(HOST) یا همان میزبانی وب سرویسی آنلاین است وظیفه اش محتوایات وب سایت شما را در اینترنت قابل نمایش می کند. بعد از ثبت نام و خرید هاست فضایی فیزیکی را ایجاد می کنید تا تمامی مطالب فایل ها و داده هایی که در سایت وجود دارد را ذخیره می کند. هاست بخشی از سرور است که به بخش های مختلف تقسیم بندی می شود که هر کدام هاست نام دارند. برای خرید هاست مناسب باید ابتدا سایتی راه اندازی کنید.

هاست چیست

درحالت کلی هاست به دو نوع هاست لینوکس و هاست ویندوز جدا می شوند. هاست ویندوز برای سیستم عامل و نرم افزار های ویندوز مورد استفاده قرار هاست چیست می گیرد ولی هاست لینوکس برای سیستم عامل های لینوکس طبق نام هایی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. هاست ویندوز مورد استفاده سایت هایی است که با ASP طراحی شده اند و یا پشتیبان گیری آن از  MSSQL می باشد. هاست چیست هاست لینوکس هم مرود استفاده سایت هایی است که به زبان های  PHP, Python,…طراحی می شوند.

هاست چیست1

انواع هاست

مهم ترین هاست هایی که برای سایت های خود خریداری مس کنند.

هاست اشتراکی

هاست اشتراکی این گونه است که یک سرور به قسمت های مختلفی تقسیم بندی می شوند و هر قسمت را هاست تشکیل می دهد که می توان سایت های مختلف و بسیاری را مدیریت کرد. هاست اشتراکی قیمت مناسب تری نسبت به دیگر هاست ها دارد. برخی از سایت ها در ابتدای کار و در مرحله راه اندازی سایت از سایت های اشتراکی استفاده می کنند.

هاست نیمه اختصاصی

هاست نیمه اختصاصی یکی از هاست هایی است که کمک بسیاری به نرم افزار های مجازی ساز مثل wmware   که به بخش های مختلف هاست چیست بخش بندی می شوند.

هاست اختصاصی

در سرور های اختصاصی ، هاست فقط به یک مدیر متعلق است و از آن وب سایت استفاده می کنند و منابع فقط در آن سرور قرار می گیرد. در سرور های اختصاصی مشکلات پایین بودن امنیت و سرعت در وب سایت وجود ندارد. برای  خرید این نوع هاست ها هزینه زیادی باید پرداخت کرد. هاست های اختصاصی برای وب سایت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. هاست چیست

هاست ابری

در هاست های ابری به دلیل ظرفیت بالای هاست ها ، هاست ابری به روش سرور های شبکه ای مشغول به کار هستند. برای استفاده از این نوع هاست ها محدودیتی برای منابع وجود ندارد. در هاست های ابری استفاده از امکان پشتیبان گیری و حفظ امنیت کار سختی است.

هاست وردپرس

هاست وردپرسی میزبان سرور های لینوکسی و ویندوزی است. هاست های وردپرسی استفاده زیادی از سرور های منابع سروری دارند. هاست های وردپرسی میزبان وب سایت های اختصاصی میزبانی می کنند.

هاست ایران

هاست ایران هاستی است که در ایران منابع آن ایجاد شده است. استفاده از هاست ایران موجب هاست چیست سرعت بالای وب سایت ، کم بودن هزینه ها ، جلوگرفتن خارج شدن ارز و....

هاست چیست

مزایا و معایب انواع هاست ها

هاست انواع مختلفی دارد که هرکدام از  هاست ها مزایایی دارند که برای سایت ها استفاده می شوند. مزایای هاست ها مزایای هاست اشتراکی
 • نیاز به تخصص فنی ندارد.
 • نیاز به مراقبت و مدیریت ندارد.
 • قیمت پایین تری نسبت به دیگر هاست ها دارد.
 • برای وب سایت های کوچک مناسب تر است.

معایب هاست اشتراکی

 • به دلیل ترافیک بالا سرعت بالا آمدن سایت کم است.
 • دسترسی بسیار کم به پیکربندی سرور

مزایای هاست اختصاصی

 • دسترسی به کل سرور
 • امنیت و اطمینان بالا
 • کنترل کلی بر سرور

معایب هاست اختصاصی

 • هزینه بسیار بالا
 • نیاز به دانش و مدیریت سرور اصلی

مزایای هاست وردپرس

 • هزینه خرید بسیار کم
 • بهینه سازی سایت هایی با زبان برنامه نویسی php
 • آموزش درباره وردپرس توسط تیم پشتیبانی
 • قالب ها و تم های آماده
 • مورد علاقه سایت های تازه راه اندازی شده.

معایت هاست وردپرس

 • برای سایت هایی که از وردپرس استفاده نکرده اند مناسب نیست.

مزایای هاست ابری

 • احتمال خراب شدن هاست بسیار پایین است
 • نامحدود بودن سرور
 • دسترسی کامل سرور به هاست

معایب هاست ابری

 • دسترسی به ریشه سرور نامرتب
 • قیمت بالاتری از هاست های دیگر
هاست چیست2

ویژگی های هاست خوب

هاست خوب بستگی به نوع سایت و نیاز شما دارد. هاست چیست خوب باید ویژگی هایی نظیر

حجم و ظرفیت هاست
برای انتخاب هاست مناسب طبق نیازی که دارید و اطلاعات و فایل هایی که قرار است هاست چیست در سایت قرار دهید بستگی دارد. استاندارد است فضایی که برای هاست تعیین کرده اید بابت تولید محتوا(عکس ، صوت ، ویدیو ، فایل های متنی و...) مثلا 500 مگ است بهتر است شما هاست به حجم و ظرفیت 1 گیگ خریداری کنید.

میزان پهنای باند
میزان پهنای باند یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که برای خرید هاست باید توجه داشته باشید.هاست چیست  پهنای باند مقدار فضایی است که بابت هر بازدید ، دانلود و آپلود از سایت شما از حساب شما کم می شود.

افزودن دامنه و زیر دامنه در هاست
برای دسترسی چند سایت از یک هاست بهتر است از چند دامنه استفاده کنید.دامنه نشانی سایت شما است که استفاده می کنید ولی زیر دامنه هم نشانی اینترنتی مجهز شده به دامنه اصلی سایت محسوب می شود.  هاست باشد که دسترسی به چند سایت با دامنه های مختلف داشته باشد. افزودن دامنه ها و زیر دامنه ها در هاست بسیار مهم است.

ایجاد ایمیل در هاست
برای راه اندازی سایت حتما باید ایمیل هایی توسط مدیر سایت ساخته شود و اجازه ارتباط به کاربران و مشتریان خود را داشته باشد.

تعداد پایگاه داده ها
تعداد دیتابیس در خرید هاست مناسب بسیار مهم است. با در نظر گرفتن سایت خود تعداد دیتابیس می تواند تغییر کند. هاست های مناسب توانایی ساخت چندین دیتابیس را همزمان دارند. در برخی از هاست ها تعداد دیتابیس های ساخته شده نامحدود است. وجود دیتابیس برای سایت شما موجب نظم دهی و فهرست بندی محتویات شما در سایت می شود. با وجود دیتابیس تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را می توانید از دیتابیس درخواست کنید.

پشتیبانی هاست
پشتیبانی درست و به موقع از هاست یکی از مهم ترین ویژگی های هاست خوب است. قبل از خرید هاست خوب باید به نکاتی توجه کرد تا مشکلی در سایت ایجاد نشود
 • پشتیبانی 24ساعته
 • سیستم پرسش و پاسخ
 • ایمیل پشتیبانی اختصاصی
 • شماره تلفن در صورت بروز مشکلات
 • چت24 ساعته آنلاین
 • جواب دهی در صورت ایجاد مشکلات
پشتیبانی خوب از  هاست مناسب حتی در زمان غیر کاری هم به تمامی مشکلات و اشکالات سایت شما پاسخ می دهند.

کپی (back up) گرفتن از هاست چیست
پشتیبان گیری از سایت به صورت مداوم و تکرار در صورت ایجاد مشکلات هم خسارتی به سایت شما وارد نمی کند. ممکن است سایت شما را هک کنند یا از دسترس خارج کنند شما می توانید با پشتیبان گیری روزانه ، اطلاعات سایت خود را بازگردانید.

نسخه PHP هاست
اگر در سایت شما از زبان PHP راه اندازی شده است بهتر است هاستی برای سایت خریداری کنید که نسخه PHP دارند. به این دلیل که کدهایی که برای برنامه نویسی PHP استفاده می شوند مرتب در حال به روز به رسانی اند و در حال توسعه اند.

گواهی  SSLرایگان در هاست چیست
در برخی از هاست ها گواهی SSL رایگان وجود دارد. گواهی SSL برای این نیاز است که  اگر هاست شما دارای گواهی SSL باشد ، در دامنه سایت شروع دامنه با https می باشد ولی اگر گواهی SSL نباشد http در دامنه قرار می گیرد. امنیت در سایت هایی که گواهی SSL دارند بیشتر است تا سایت هایی که گواهی SSL ندارند.

هاست چیست3

نکات خرید هاست

بهترین هاست های ایرانی برخی از هاست ها دارای خدمات و ویژگی های مناسبی هستند که می توانید برای سایت خود خریداری کنید. انواع هاست ها طبق رضایت مدیران سایت ها: ایران سرور ، نت افزار ، هاست ایران ،  سرور پارس ، هاست دی ال ، سون هاست و طلا هاست. هاست چیست

تفاوت هاست و سرور

سرور ها وقتی بخش بندی و تقسیم بندی می شوند به بخش های کوچک تری تقسیم می شوند بنام هاست. تقریبا کار هاست پشتیبان گیری از همه بخش های سایت می باشد. هاست چیست اصلی ترین فرقی که بین هاست و سرور وجود دارد این است که سرور امکاناتی از خود را به هاست می دهد. برای کنترل تمامی هاست ها می توانید از سرور استفاده کنید.

کنترل پنل هاست

فضایی گرافیکی که می توانید از آن بخش مدیریت هاست را برعهده بگیرید. کنترل پنل به سه هاست چیست بخش سی پنل ، پلسک و دایرکت ادمین تقسیم بندی می شود. قسمت سی پنل در قسمت کنترل پنل مهم ترین بخش از دو بخش های دیگر است.

انواع کنترل پنل
 • پلاسک
 • هاست کنترلر
 • سی پنل
 • دایرکت ادمین

امنیت هاست

برخی از سایت ها به هر دلیلی سایت شما را در خطر می اندازند و  مثلا هک می کنند. مهم ترین وظیفه ای هاست چیست که شرکت های هاستینگ در خدمات خود دارند و انجام می دهند این است که امنیت سایت را با استفاده از برخی از سایت ها قوی تر و محافظت می کنند.

هزینه هاست

برای خرید هاست انتخابی و مورد نظر خود باید به مواردی توجه کنید. در هاست چیست به دلیل قیمت پایین تربودن آن را خرید نکنید و گول تبلیغات دروغین را نخوردید. باید ابتدا هاست مورد نیاز خود را انتخاب کنید سپس توسط امکانات ، خدمات و کیفیت هاست آن را خریداری کنید. در خرید هاست باید به میزان پهنای باند ، حجم و ظرفیت هاست ، پشتیبانی هاست ، تعداد دیتابیس و... توجه کنید. هاست چیست4

سخن آخر
 با مطالعه این مقاله اطلاعات جامع و کاملی از هاست ، ویژگی های هاست ، انواع هاست ، مزایای هاست ، هزینه هاست ، تعریف هاست و تفاوت هاست و سرور آشنا می شوید. البته در صورت ایجاد هرگونه سوال و هرگونه مشکلات در هاست خود می توانید با تیم حرفه ای افرند وب در ارتباط باشید. تیم افرند وب با استفاده از تمامی تجارب و سابقه کاری خود شما را راهنمایی می کنند و مشاوره رایگان و 24ساعته خدمت شما عزیزان انجام می دهند.

نظرات

اولین نفر برای نظرات باشید!
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، قسمت‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند

تعرفه خدمات سئو سایت

پایه پیشرفته حرفه ای سفارشی
طراحی قالب اختصاصی
طراحی صفحه ویژه محصولات
مدیریت مقالات
طراحی بنر اختصاصی ندارد 1 بنر 2 بنر 3 بنر
پشتیبانی سایت 3 ماه 6 ماه 8 ماه 1 سال
یک سال میزبانی هاست رایگان
ثبت دامنه رایگان ( سال اول ) --- ir. ir. , com. , org. , net. ir. , com. , org. , net.
مدیریت منو های سایت
سیستم عضویت (ورود و خروج اعضاء )
ورود اطلاعات اولیه
آمار تفضیلی بازدید های سایت
سیستم نظرسنجی
ریسپانسیو بودن سایت
گالری تصاویر
امکان نظر سنجی در پایان هر مطلب
نقشه سایت
صفحه درباره ما و معرفی
صفحه تماس با ما
زمان تحویل 15 روزه 20 روزه 30 روزه تماس بگیرید
شروع قیمت از 11,9 میلیون تومان 15,9 میلیون تومان 23,9 میلیون تومان تماس بگیرید
نمونه کارهای  مرتبط

افرند وب در یک نگاه

شرکت ایده پردازان هوشمند افرند با نام تجاری افرند وب در زمینه فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ در شاخه طراحی سایت با توجه به نیاز روز کسب و کارها به طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت اختصاصی ، طراحی سایت با وردپرس و سفارش طراحی سایت با کاهش هزینه ها بنا به دلایل اقتصادی این روزها در تلاش است که در کنار هموطنان عزیزمان بعنوان کوچکترین عضو این جامعه خدمت رسانی کند. در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت با کادری مجرب حاظر به خدمت رسانی و ثبت سفارش سئو سایت و سئو حرفه ای برای رونق بخشیدن به تمامی کسب و کار ها میباشد. شما میتوانید با طراحی اپلیکیشن به راحتی روی گوشی خدمات و محصولات خود را به اشتراک بگذارید سفارش طراحی اپلیکیشن خود را به ما بسپارید.