مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری : یکی از مهم ترین قدم های هر کسب و کاری باید طراحی هویت بصری جذاب برای خود باشد. داشتن یک هویت بصری خوب و برندینگ مناسب میتواند موجب پیشرفت هر کسب و کاری باشد. برای همین ما میخواهیم شما را با این مبحث مهم آشنا کنیم.
 

طراحی هویت بصری
person
super admin 15:10 1402 خرداد 02
5دقیقه
طراحی هویت بصری : یکی از مهم ترین قدم های هر کسب و کاری باید طراحی هویت بصری جذاب برای خود باشد. داشتن یک هویت بصری خوب و برندینگ مناسب میتواند موجب پیشرفت هر کسب و کاری باشد. برای همین ما میخواهیم شما را با این مبحث مهم آشنا کنیم.

طراحی هویت بصری 

هویت بصری برند چیست؟

هویت بصری برند مجموعه ای از ویژگی هایی است که ظاهر و احساس یک برند را در کانال ها مشخص می کند. این دارایی حیاتی برند شامل این عناصر است:
 • لوگو
 • رنگ ها
 • تایپوگرافی
 • عکاسی
هویت بصری چیزی است که محصولات یا خدمات یک شرکت را منحصر به فرد و در بین رقبا قابل تشخیص می کند. از طریق طراحی دقیق و منسجم، مخاطبان برند را با پیشنهادات و ارزش های آن مرتبط می کنند. این اولین تعامل کسب و کار با مصرف کننده است و باید اولین تصور مثبت و ماندگار را ایجاد کند.

تفاوت بین هویت بصری و نام تجاری چیست؟

برند و هویت بصری برند گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند. اگرچه یکی در دیگری گنجانده شده است، اما این دو مفهوم دقیقاً مترادف نیستند:
 • هویت بصری: دستورالعمل‌هایی را تنظیم می‌کند که یکپارچگی در استفاده برند از عناصر بصری از جمله لوگو، رنگ‌ها، تصاویر، فونت‌ها و موارد دیگر را ارتقا می‌دهد.
 • برندسازی: یک استراتژی است که به فرآیند ایجاد یک برند، از تعریف ارزش ها و کهن الگوهای آن تا توسعه برند و استراتژی ارتباطی، هویت بصری و غیره اشاره دارد.

فرآیند طراحی هویت بصری

فرآیند طراحی هویت بصری ما به طور مساوی شامل مشارکت مشتری و طراح از مراحل اولیه پروژه تا تحویل نهایی و پشتیبانی است. یک هویت مؤثر به شناسایی برند در زمینه های مختلف کمک می کند و ارزش و کیفیت درک شده کسب و کار/محصول را در ذهن مخاطبان هدف بهبود می بخشد.

مرحله 1: خلاصه طراحی

قبل از شروع فرآیند طراحی هویت بصری، تمرکز بر بیشتر اطلاعات مرتبط در مورد کسب و کار/محصول ضروری است. هرچه این خلاصه دقیق تر باشد، طراح بیشتر نیازهای کسب و کار را درک می کند و بهترین راه حل بصری را ارائه می دهد. خلاصه طراحی، موضوعات زیر را پوشش می دهد:
 • مشخصات کسب و کار: اطلاعات دقیق کسب و کار/محصول و تاریخچه آن
 • وضعیت فعلی کسب و کار: راه اندازی، تغییر نام تجاری، گسترش
 • شرح مشتریان هدف (سن، جنسیت، درآمد و غیره)
 • کانال هایی که برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف استفاده می شوند (وب، ایمیل، تلفن، تلویزیون و غیره)
 • رقبای اصلی چه کسانی هستند
 • مزیت رقابتی: مزایای کسب و کار/محصول که در رقابت یافت نشد
 • شخصیت کسب و کار/محصول (عاقل، تازه، بازیگوش و غیره)

مرحله 2: تحقیق و طوفان فکری

تحقیقات طراح که باید همراه با ایده های خلاقانه باشد، با اطلاعات زیر حاصل میشود:
 • ویژگی های صنعت؛
 • ملاحظات فرهنگی و جغرافیایی؛
 • پروفایل مشتری هدفمند
در فرآیند طراحی هویت بصری ما، داده‌های جمع‌آوری‌شده، از طریق فرآیند نقشه‌برداری ذهنی، برای تولید کلمات و ایده‌هایی که می‌توانند کسب‌وکار/محصول و تصویر پیش‌بینی‌شده مورد نظر را نشان دهند، استفاده می‌شوند. فرآیند نقشه‌برداری ذهنی به آشکار کردن ارتباطات غیرمنتظره و جالب بین ایده‌ها/کلماتی که می‌توانند به عنوان مفاهیم در مرحله طراحی اعتبارسنجی شوند، کمک می‌کند. جمع‌آوری اطلاعات، طوفان فکری، تحقیق، نقشه‌برداری ذهنی و کاوش مفهومی مراحلی هستند که تکرار می‌شوند تا زمانی که بهترین مفاهیم برای طراحی و فاز طراحی ظاهر شوند.
طراحی هویت بصری1 

مرحله 3: طرح و طراحی

هدف از طراحی، ایجاد پیش نویس بازنمایی های بصری از ایده های تولید شده با نقشه ذهنی است. پیش نویس ها را می توان به راحتی با یکدیگر مقایسه کرد تا زمانی که بهترین ها برای رندر در رایانه انتخاب شوند (با استفاده از Adobe Illustrator و/یا Photoshop). مفاهیم ابتدا به صورت سیاه و سفید طراحی می شوند و تمرکز بر اصلاح شکل و تایپوگرافی مرتبط با آن حفظ می شود. در ادامه، آنها با ترکیب رنگ در اندازه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرند تا از یک هویت بصری ثابت در زمینه های مختلف (لوازم التحریر، وب سایت، تبلیغات و غیره) اطمینان حاصل شود.

مرحله 4: بازخورد و بررسی

دو یا سه مفهوم بهتر برای بررسی مشتری ارائه می شود. مفاهیم به عنوان عناصر جداگانه (طراحی لوگو، تایپوگرافی استفاده شده، طرح رنگ، نمادها یا نمادهای اضافی، و غیره) یا به عنوان سیستم های بصری (لوازم تحریر، علائم، وب سایت، بروشور و غیره) ارائه می شوند. منطق بصری پشت هر ایده به طور خلاصه توضیح داده میشود. بر اساس بازخورد مشتری، مفهوم انتخاب شده و کاربردهای آن تا دریافت تایید نهایی اصلاح می شود.

مرحله 5: تحویل فایل های نهایی

فایل های نهایی نیازهای اولیه پروژه را برآورده می کنند و در قالب های مختلف ارائه می شوند: آماده چاپ، آماده وب و فایل های منبع. این اثر هنری از طریق ایمیل عرضه می شود یا برای دانلود در دسترس است.

مرحله 6: پشتیبانی مشتری

فرمت های فایل خاصی که در بسته اولیه یا ارسال مجدد اثر هنری گنجانده نشده اند، ممکن است پس از انجام پروژه درخواست شوند. پشتیبانی مشتری به مدت نامحدود رایگان است و برای هر گونه مسائل مربوط به اجرای طراحی در دسترس است.

اهمیت هویت بصری برای یک برند چیست؟

اگر به برند کوکاکولا، مسترکارت و مک دونالد فکر کردید، به تازگی ثابت کرده اید که سرمایه گذاری روی یک هویت بصری خوب، یک استراتژی عالی برای تقویت شناخت برند است. اگر نه، مطمئنم اگر تصاویر را در جایی بیرون دیده بودید، بلافاصله آنها را می شناختید. اقدام اخیر مسترکارت گواه این امر است: پس از چندین دهه از امضای نام خود بر روی لوگو، این دو دایره عناصر اصلی خواهند بود. حذف نام از لوگو، استراتژی اتخاذ شده پس از این بود که شرکت متوجه شد که هویت بصری آن قادر به ارتقای نرخ شناسایی است که به 80٪ می رسد. به عبارت دیگر، دیگر نیازی به تقویت مسترکارت نبود - مردم فقط با نگاه کردن به عناصر گرافیکی آن را تشخیص دادند. کار با هویت بصری به چند دلیل مهم است، اما یکی از اصلی‌ترین آنها این است که به شما امکان می‌دهد به صورت بصری، عملی و «در نگاه اول» مشخص کنید که شرکت چه کسی است. تصور کنید که مک دونالد لوگو یا پالت رنگ مشخصی نداشته باشد. احتمالاً در میان سایر رستوران های فست فود گم می شود و فرصت برجسته شدن و به دست آوردن قلب (و شکم) مردم در سراسر جهان را از دست می دهد.

کارهایی که قبل از ایجاد هویت بصری باید انجام دهید

به منظور ایجاد هویت بصری قوی برای برند خود، تصمیم گیرندگان تجاری باید چندین جنبه از تجارت خود را تعریف کنند. انجام این کار باعث شفافیت بیشتر در مورد روند، به ویژه، در مورد نتیجه مطلوب و نتیجه نهایی می شود.در اینجا چهار عاملی که به ایجاد هویت بصری برند شما کمک می کنند، آورده شده است:

مخاطب خود را بشناسید

هویت بصری برند شما با مخاطبان شما ارتباط برقرار می کند. دانستن اینکه مخاطب شما چه کسی است و همه چیزهایی که درباره خواسته ها و شخصیت آنها باید بدانید، می تواند به شما کمک کند هویت بصری بسازید که آنها بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. نتایج تحقیق مخاطب به شما از عواملی که بر تصمیم آنها برای استفاده از محصولات یا خدمات شما تأثیر می گذارد، آگاه می کند. همچنین می توانید به رقبای خود و مخاطبان آنها نگاه کنید تا بررسی کنید که آنها چگونه به پیشنهادات خود واکنش نشان می دهند. برای پیدا کردن مخاطب مناسب باید شخصیت خریدار خود را با تجزیه و تحلیل آنها شروع کنید:
 • سن
 • جنسیت
 • سطح درآمد و تحصیلات
 • شرح شغل
 • سبک زندگی
 • منافع

هدف برند خود را مشخص کنید

ریشه های کسب و کار خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که چرا برند خود را تاسیس کردید. تعریف جهت و اهداف بلندمدت برندتان می‌تواند بینش ارزشمندی را در مورد ویژگی‌های اساسی که می‌خواهید هویت بصری برندتان داشته باشد، ارائه دهد. هنگام تأمل در این مورد، سعی کنید به این سؤالات پاسخ دهید:
 • چرا خدمات خود را ارائه می دهید؟
 • اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برند شما چیست؟
 • برند شما و راه حل های آن چگونه به مصرف کنندگان کمک می کند؟
 • برند شما به کدام ماموریت، بیانیه و چشم انداز پایبند است؟
 • چه عناصر بصری مانند رنگ ها، تصاویر و تایپوگرافی هدف ما را منعکس می کند؟

احساسات مخاطب را از طریق یک داستان برانگیزید

داستان برند ابزار قدرتمندی است که می تواند به شما کمک کند جذابیت عاطفی را با مشتریان خود برانگیزید و استانداردهایی را برای تصاویر و تصاویر خود تعیین کنید. این به شما امکان می دهد با مصرف کنندگان هدف خود به گونه ای ارتباط برقرار کنید که برای آنها معنادار و برای شما مفید باشد. داستان برند ارزش ها، تاریخچه و توسعه کسب و کار شما را که برای مخاطبان شما قابل ارتباط است به عنوان چیزی که احساس می کند به تجربه آنها نزدیک است، منتقل می کند. برای گفتن داستان برندتان که مبنایی برای هویت بصری برند شما باشد، سعی کنید به این سوالات پاسخ دهید:
 • داستان برند من چیست و چگونه با مشتریان ارتباط برقرار می کند؟
 • مشتریان پس از تعامل با برند شما و خواندن داستان آن چه احساسی باید داشته باشند؟
 • چگونه می توانید داستان برند خود و واکنش عاطفی مشتریان خود را به آن در هویت بصری خود اعمال کنید؟
پاسخ دادن به هر سه سوال و به خصوص سوال آخر، باید نشان دهنده جهتی باشد که هویت بصری شما باید دنبال کند و شخصیت و احساساتی که طراحان شما در تصاویر شما پیاده می کنند.

اهداف و نقش های هویت برند بصری را تعریف کنید

قبل از اینکه بخواهید هویت بصری برند خود را توسعه دهید، باید بدانید که این برند طیف گسترده ای از پلتفرم های خاص را پوشش می دهد که خواسته های متفاوتی از نظر رویکرد طراحی دارند. هویت بصری برند اعمال می شود و می تواند شامل شود، اما محدود به موارد زیر نیست:
 • تبلیغات
 • بسته بندی
 • بروشورها
 • هویت سازمانی
 • ارائه ها
 • وب سایت ها
 • پوشیدنی ها
 • پروژه های دیجیتال
 • اثر هنری
بسته به نوع هویت برند، ممکن است بخواهید از کارشناسان مختلف برای پلتفرم های مختلف استفاده کنید. طراح گرافیک نوعی متخصص است که بیشتر با کار بر روی هویت برند مرتبط است. آنها تبلیغات، بسته بندی، نمایشگرهای تبلیغاتی، علائم، هویت سازمانی و سایر پروژه ها را ایجاد می کنند. یک طراح گرافیک علاوه بر مهارت های ارتباطی، همکاری، تحقیق، حل مسئله و ارائه، باید دارای حس قوی از توسعه مفهوم باشد.
طراحی هویت بصری2  سخن آخر
برای طراحی هویت بصری کسب وکار خود باید از یک تیم حرفه ای و باتجربه کمک بگیرید. برای ایجاد یک هویت خوب کسب و کاری میتوانید با ما تماس بگیرید.
منبع: افرند وب

نظرات

اولین نفر برای نظرات باشید!
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، قسمت‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند

تعرفه خدمات سئو سایت

پایه پیشرفته حرفه ای سفارشی
طراحی قالب اختصاصی
طراحی صفحه ویژه محصولات
مدیریت مقالات
طراحی بنر اختصاصی ندارد 1 بنر 2 بنر 3 بنر
پشتیبانی سایت 3 ماه 6 ماه 8 ماه 1 سال
یک سال میزبانی هاست رایگان
ثبت دامنه رایگان ( سال اول ) --- ir. ir. , com. , org. , net. ir. , com. , org. , net.
مدیریت منو های سایت
سیستم عضویت (ورود و خروج اعضاء )
ورود اطلاعات اولیه
آمار تفضیلی بازدید های سایت
سیستم نظرسنجی
ریسپانسیو بودن سایت
گالری تصاویر
امکان نظر سنجی در پایان هر مطلب
نقشه سایت
صفحه درباره ما و معرفی
صفحه تماس با ما
زمان تحویل 15 روزه 20 روزه 30 روزه تماس بگیرید
شروع قیمت از 13,9 میلیون تومان 19,9 میلیون تومان 35,9 میلیون تومان تماس بگیرید
نمونه کارهای  مرتبط

افرند وب در یک نگاه

شرکت ایده پردازان هوشمند افرند با نام تجاری افرند وب در زمینه فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ در شاخه طراحی سایت با توجه به نیاز روز کسب و کارها به طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت اختصاصی ، طراحی سایت با وردپرس و سفارش طراحی سایت با کاهش هزینه ها بنا به دلایل اقتصادی این روزها در تلاش است که در کنار هموطنان عزیزمان بعنوان کوچکترین عضو این جامعه خدمت رسانی کند. در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت با کادری مجرب حاظر به خدمت رسانی و ثبت سفارش سئو سایت و سئو حرفه ای برای رونق بخشیدن به تمامی کسب و کار ها میباشد. شما میتوانید با طراحی اپلیکیشن به راحتی روی گوشی خدمات و محصولات خود را به اشتراک بگذارید سفارش طراحی اپلیکیشن خود را به ما بسپارید.