مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

سئو کردن سایت

سئو کردن سایت

سئو کردن سایت : شاید درباره سئو شنیده باشید اما آیا باید از هر سئویی که توسط شرکت ها ارائه میشود ، استفاده شود. صددرصد خیر زیرا سئو باید اصولی باشد تا نتیجه خوبی از آن حاصل شود. برای اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما باشید.

سئو کردن سایت
person
super admin 13:50 1402 خرداد 02
5دقیقه
سئو کردن سایت : شاید درباره سئو شنیده باشید اما آیا باید از هر سئویی که توسط شرکت ها ارائه میشود ، استفاده شود. صددرصد خیر زیرا سئو باید اصولی باشد تا نتیجه خوبی از آن حاصل شود. برای اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما باشید.
سئو کردن سایت 

سئو کردن سایت

اگر صاحب یک سایت برای کسب و کار خود هستید ، باید بدانید که استفاده از سئو باید به صورت اصولی و حرفه ای باشد. برای همین ما در این مقاله به نکات مهمی اشاره خواهیم کرد تا شما بتوانید به بهترین شکل سایت خود را سئو کنید.

چگونه سئو را برای شما مفید کنیم؟

سئو کردن سایت : اکنون که می دانید چرا باید به سئو اهمیت دهید، زمان آن رسیده است که به این فکر کنید که چگونه می توانید آن را برای کسب و کار خود کارآمد کنید. هیچ پاسخ آسانی برای این سوال وجود ندارد زیرا سئو یک استراتژی بلند مدت است، نه یک تاکتیک یکباره. با این حال، داشتن یک ایده خوب از اصول اولیه بهترین راه برای شروع است. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.
 1. هدف جستجو را درک کنید

سئو کردن سایت : اولین کاری که باید انجام دهید این است که به خوبی متوجه شوید که مشتریان ناشناخته شما به دنبال چه چیزی هستند و چگونه باید به کسب و کار شما ربط داده شوند. به عنوان مثال، اگر برای یک شرکت CRM ، سئو کار میکنید و می‌خواهید برای افرادی که کلمات کلیدی مانند (نرم‌افزار CRM) را جستجو می‌کنند، جذاب باشید؛ به ادامه توجه کنید.
 • سئو کردن سایت : برای جلوگیری از اتلاف وقت، محبوب ترین روشی را که مردم به دنبال آن هستند و به طور تصادفی به کسب و کار شما برخورد می کنند را شناسایی کنید. شما می توانید ایده خوبی از عبارات جستجویی که مردم برای یافتن کسب و کار شما استفاده می کنند داشته باشید، اما هنوز هم چیزهای زیادی وجود خواهد داشت که به آنها فکر نمی کنید.

سه معیار مهم هنگام سئو کردن سایت کلمات کلیدی

 • حجم جستجو: تعداد تخمینی میانگین جستجوهای ماهانه برای یک کلمه کلیدی خاص
 • دشواری کلمه کلیدی: برآوردی در مورد اینکه چقدر سخت خواهد بود برای یک کلمه کلیدی خاص جایگاهی در صفحه اول نتایج جستجو به دست آورید.
 • پتانسیل ترافیک جستجو: ترافیک جستجوی ماهانه به صفحات رتبه بندی برتر را برای یک پرس و جو تخمین می زند
سئو کردن سایت : جمع آوری آن کلمات کلیدی و سنجش امکان رتبه بندی آنها را تحقیق کلمات کلیدی می نامند و این یک مرحله ضروری در هر استراتژی سئو است.
 1. صفحات مرتبط ایجاد کنید

سئو کردن سایت : هنگامی که تحقیق را کامل کردید و محتوای آنلاینی را که باید ایجاد کنید شناختید، نوبت به تولید صفحاتی می رسد که برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بهینه شده باشند. تجزیه و سئو کردن سایت : تحلیل رقبا را برای هر کلمه کلیدی انجام دهید و از نحوه برخورد آنها با موضوع یادداشت کنید. هیچ چیز تصادفی در صفحه یک نتایج جستجو وجود ندارد. سئو کردن سایت : هدف جستجو باید با این تحلیل رقیب آشکار شود. شما می توانید محتوای یک SERP را به یکی از سه دسته طبقه بندی کنید:
 • ناوبری: کاربر به دنبال یک وب سایت خاص است
 • اطلاعاتی: کاربر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع خاص است
 • تراکنشی: کاربر به دنبال خرید است
سئو کردن سایت : در حالی که رویای هر سایتی برای کاربر است که آنلاین شود و برای محصول خاص خود جستجوی معاملاتی انجام دهد، همیشه اینطور نیست. و اگر محتوا را با این طرز فکر تولید کنید، صفحات شما برای کلمات کلیدی در جایی که ممکن است رتبه‌بندی نمی‌شوند. به آنچه در SERP برای یک پرس و جو وجود دارد توجه کنید و آن را به گونه ای که برای کسب و کار شما شخصی سازی شده است مطابقت دهید. سئو کردن سایت : مرحله بعدی بهینه سازی در صفحه است. چند تاکتیک وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه بازاریابی محتوای شما برای جستجوگران و موتورها بهینه شده است، پیاده سازی کنید.

URL های خود را کوتاه و توصیفی کنید

URL سئو کردن سایت :  موضوع یک صفحه را نشان می دهد و باید تا حد امکان ساده و سرراست نگه داشته شود. از رشته های طولانی شخصیت های تصادفی اجتناب کنید و سعی کنید آن را برای خوانندگان انسانی منطقی نگه دارید. همیشه کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید. سئو کردن سایت1 

یک عنوان متا و توضیحات جذاب ایجاد کنید

سئو کردن سایت : عنوانی بسازید که هم توصیف کننده صفحه باشد و هم برای خوانندگان جذاب باشد. شما همچنین این فرصت را دارید که با توضیحات متا، که متنی است که درست زیر عنوان شما در نتایج جستجو نمایش داده می شود، بینش بیشتری از آنچه در صفحه وجود دارد ارائه دهید. در هر دوی این عناصر، از کلیدواژه های اولیه و ثانویه استفاده کنید که مربوط به کاربر است.

از هدرها برای ارائه ساختار و ایده های اصلی استفاده کنید

سئو کردن سایت : ایده های اصلی را در صفحه خود جمع آوری کنید و از هدرها برای نشان دادن آنها استفاده کنید. هدر 1 شما به عنوان عنوان صفحه شما عمل می کند، بنابراین فقط یک بار از آن سطح استفاده کنید. سطوح سرصفحه 2 باید ایده های اصلی دیگر را نشان دهد و می تواند به عنوان روشی برای استفاده از هر کلمه کلیدی که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید عمل کند. همچنین در صورت وجود موضوعات فرعی مرتبط با موضوعات سطح سربرگ 2، می توانید از سطوح هدر 3 و 4 استفاده کنید.

بهینه سازی همه تصاویر

سئو کردن سایت : اگر صفحه شما شامل تصاویر است، مطمئن شوید که متن جایگزین (متن جایگزین) برای دسترسی و برای موتورهای جستجو در آن گنجانده شده است. متن جایگزین باید به سادگی آنچه در تصویر دیده می شود را توصیف کند. دوبار بررسی کنید که تصویر سرعت صفحه را کاهش ندهد.

ارزش اضافی را از طریق پیوندها ارائه دهید

سئو کردن سایت : شما نباید تمام جنبه های یک موضوع را در یک صفحه پوشش دهید. در حالی که می خواهید آن را جامع کنید، برخی از موضوعات فرعی ممکن است کمی دور از دسترس باشند. استفاده از پیوندها، چه داخلی و چه خارجی، به شما این امکان را می دهد که به موضوع خود پایبند باشید و همزمان اطلاعات بیشتری ارائه دهید.
 1. سایت خود را در دسترس انسان ها و موتورهای جستجو قرار دهید

سئو کردن سایت : قدم بعدی شما این است که مطمئن شوید تمام محتوایی که با دقت ساخته شده‌اید برای دو مخاطب اصلی شما قابل دسترسی است: خوانندگان و موتورهای جستجو. از آنجایی که محتوای شما توسط انسان ها ایجاد می شود، می توانید از عقل سلیم و درک خود از آنچه که خوانندگان انسانی می خواهند برای خوشحال کردن آنها استفاده کنید.

روش های آسان کردن دسترسی ربات ها به صفحات شما

سئو کردن سایت : انسان ها و ربات ها هر دو با سرعت پایین صفحه خاموش می شوند. در واقع، 40٪ از مردم از یک سایت خارج می شوند اگر بیش از سه ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود. مواردی مانند تصاویر و کدنویسی ضعیف، دو عامل اصلی کاهش سرعت صفحه هستند.

صفحات خود را سازگار با موبایل کنید

سئو کردن سایت : درست مانند سرعت پایین صفحه، تجربه ضعیف تلفن همراه می تواند منجر به ترک صفحات شما و انتخاب رقیب توسط خوانندگان شود. بر اساس یک مطالعه، جستجو از طریق دستگاه های تلفن همراه 52.6 درصد از ترافیک وب جهانی را تشکیل می دهد. اگر این دلیل کافی برای تمرکز بر ارائه یک تجربه مثبت تلفن همراه نیست، پس چیست؟ سئو کردن سایت2 

نصب گواهی SSL  

سئو کردن سایت : لایه سوکت های امن (SSL) ، گواهینامه ای است که داده هایی را که از دستگاه کاربر به وب سایت شما می رود و برمی گردد، رمزگذاری می کند. در اصل، اطمینان حاصل می کند که هر اطلاعاتی که کاربر به سایت شما وارد می کند می تواند با خیال راحت سفر کند.

ایجاد نقشه سایت

سئو کردن سایت : نقشه سایت فهرستی از آدرس های وب سایت و مکان هایی است که می توان آنها را پیدا کرد. نقشه های سایت به موتورهای جستجو می گویند صفحات خاصی که می خواهید خزیده شوند. هر صفحه در وب سایت شما نباید برای رتبه بندی در نظر گرفته شود. ارسال نقشه سایت به کنسول جستجوی گوگل این فرآیند را ساده می کند و با حذف صفحات با کیفیت پایین از استخر، شانس شما را برای رتبه بندی افزایش می دهد.

آپلود یک فایل robots.txt

Robots.txt سئو کردن سایت :  فایلی است که به ربات ها می گوید که چگونه محتوا را در صفحات شما با ارائه دستورالعمل هایی در صفحاتی که مجاز یا غیرمجاز خزیدن در آنها هستند، بخزند. با در نظر گرفتن تمام این روش‌های خوشایند موتور جستجو، به یاد داشته باشید که نحوه خزیدن Google در محتوا دائماً در حال تغییر است. مهم است که از آخرین تغییرات در سئو به‌روز بمانید و در صورت شک، خواننده را در نظر داشته باشید.

بک لینک بسازید

سئو کردن سایت : در این مرحله، شما محتوای آماده برای جستجو و سایتی دارید که هم برای انسان ها و هم برای ربات ها قابل دسترسی است. اکنون زمان آن است که سایت های دیگر را وارد ترکیب کنید. بخشی از دیده شدن به عنوان یک منبع ارزشمند در چشم کاربران و موتورهای جستجو، ایجاد اقتدار شماست. بهترین راه برای انجام این کار ساخت بک لینک های ورودی است. داشتن پیوند سایت دیگری به صفحات شما می گوید: "سلام، ما فکر می کنیم این صفحه اطلاعات ارزشمندی دارد. شما باید این را چک کنید."ارزشی در آن وجود دارد.

در اینجا چند روش محبوب که سایت ها برای ایجاد بک لینک به سایت خود پیاده سازی می کنند آورده شده است:

 • سئو کردن سایت : پیوندهایی را از محتوای پایین‌تر بگیرید: اگر می‌بینید که سایت‌هایی به صفحه‌ای پیوند می‌دهند که هما موضوع شما را پوشش می‌دهد، اما واقعاً به خوبی نیست، تماس بگیرید و ببینید آیا می‌توانید پیوند آنها را برای شما تغییر دهید. از این گذشته، ارزش بیشتری به خوانندگان آنها نیز ارائه می دهد.
 • سئو کردن سایت : پیوندهای شکسته را برطرف کنید: این امکان وجود دارد که سایت ها لینک های شکسته را در صفحات خود قرار دهند و افراد را به منابع مرده ارسال کنند. اینها نیز افرادی هستند که می توانید با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید که پیوند شکسته را با پیوند فعال و ارزشمند شما مبادله کنند.
 • سئو کردن سایت : پست‌های مهمان بنویسید: موضوعات زیادی وجود دارد و تیم‌های محتوا فقط می‌توانند تعداد زیادی از آن‌ها را بنویسند. وبلاگ نویسی مهمان زمانی است که برای سایت شخص دیگری محتوا می نویسید. از آنجایی که شما محتوای ارزشمندی را به آن‌ها ارائه می‌دهید، می‌توانید به درستی درخواست کنید که پیوندی به وب‌سایت شما در آن قرار داده شود.
 • سئو کردن سایت : هنگامی که این تاکتیک ها به درستی اجرا شوند، شانس بیشتری برای ایجاد سایت خود به عنوان مرجع در موضوعاتی که در مورد آنها می نویسید، خواهید داشت.موفقیت را دنبال کنید

موفقیت را دنبال کنید

 • سئو کردن سایت : مانند آخرین مرحله در بسیاری از استراتژی های تجاری دیگر، زمان اندازه گیری فرا رسیده است. روان بودن سئو مستلزم آن است که بازاریابان به طور مداوم معیارهای زیر را بررسی کرده و از داده ها نتیجه بگیرند:
 • سئو کردن سایت : ترافیک ارگانیک: ترافیکی که سایت شما از ظاهر شدن در SERP کسب می کند. این شامل محتوایی که برای قرار دادن در جایی پرداخت می کنید نمی شود. عملکرد ترافیک ارگانیک به میزان بهینه سازی سایت شما برای سئو داخلی و خارجی اشاره دارد.
 • سئو کردن سایت : نرخ پرش: نرخی که افراد پس از مشاهده تنها یک صفحه سایت شما را ترک می کنند. این به صورت درصد اندازه گیری می شود و هر چه کمتر باشد بهتر است. عملکرد نرخ پرش نشانگر میزان موفقیت شما در هدف جستجوی کاربر است.
 • سئو کردن سایت : نرخ تبدیل: نرخی است که بازدیدکنندگان وب سایت با پیمایش به سایر صفحات سایت شما، تبدیل به آن می شوند. عملکرد نرخ تبدیل نشان می دهد که محتوای شما چقدر جذاب و متقاعد کننده است.
 • نرخ کلیک (CTR): نرخی که جستجوگران پس از دیدن پیوندهای شما در نتایج جستجو، روی آنها کلیک می کنند. CTR نشان می دهد که عناوین و توضیحات متای شما چقدر جذاب هستند. CTR بالا همچنین می تواند نتیجه ایجاد اعتبار سایت باشد.
 • سئو کردن سایت : رتبه بندی: جایی که صفحات شما در صفحه نتایج جستجو قرار می گیرند. این همچنین نشان دهنده اقدامات خوب SEO و همچنین تعامل کاربر است.
 • سئو کردن سایت : یکی دیگر از چیزهای شگفت انگیز در مورد سئو این است که می توانید آزمایش هایی را برای تعیین روش هایی که نتایج را برای سایت شما ارائه می دهند و مواردی که نیستند انجام دهید. برای اینکه این کار انجام شود، باید به معیارهای ذکر شده در بالا و همچنین معیارهایی که بیشتر به تمرکز خود آزمون اختصاص دارند توجه کنید.

سئو کردن سایت3
کلام آخر
اگر به دنبال سئو کردن سایت هستید پیشنهاد ما به شما یک شرکت معتبر و حرفه ای در این زمینه است که افرند وب امروزه برترین شرکت سئو در ایران بوده و تمامی خدمات سئو سایت را پوشش می دهد کافی است جهت سفارش پروژه سئو خود با کارشناسان ما در افرند تماس حاصل فرمایید و مشاوره کاملا رایگان دریافت کنید.
منبع: افرند وب

نظرات

اولین نفر برای نظرات باشید!
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، قسمت‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند

تعرفه خدمات سئو سایت

پایه پیشرفته حرفه ای سفارشی
تولید محتوا 8 مقاله 12 مقاله 16 مقاله 20 مقاله
تحقیق کلمات کلیدی 20کلمه 30کلمه 45کلمه 60کلمه
افزایش رتبه کلمات کلیدی 3 کلمه 5 کلمه 8 کلمه 12 کلمه
آنالیز url ها
آنالیز بک لینک ها
آنالیز محتوا های تکراری
انالیز رقبا
بهینه سازی عنوان صفحات
بهینه سازی دیسکریپشن
بهینه سازی لینک های داخلی
بهینه سازی تصاویر
لینک سازی خارجی 5 لینک 10 لینک 15 لینک 20 لینک
استراتژی ریپورتاژ اگهی
ساخت شبکه های اجتماعی 1 2 4 6
ثبت سایت در سرچ کنسول
ثبت نقشه سایت
بهبود سرعت وب سایت
مشاوره رایگان سئو تا 45 دقیقه تا 1 ساعت تا 2 ساعت تا 3 ساعت
قیمت ماهانه پروژه 5,9 میلیون تومان 8,9 میلیون تومان 13,9 میلیون تومان تماس بگیرید
نمونه کارهای  مرتبط

افرند وب در یک نگاه

شرکت ایده پردازان هوشمند افرند با نام تجاری افرند وب در زمینه فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ در شاخه طراحی سایت با توجه به نیاز روز کسب و کارها به طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت اختصاصی ، طراحی سایت با وردپرس و سفارش طراحی سایت با کاهش هزینه ها بنا به دلایل اقتصادی این روزها در تلاش است که در کنار هموطنان عزیزمان بعنوان کوچکترین عضو این جامعه خدمت رسانی کند. در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت با کادری مجرب حاظر به خدمت رسانی و ثبت سفارش سئو سایت و سئو حرفه ای برای رونق بخشیدن به تمامی کسب و کار ها میباشد. شما میتوانید با طراحی اپلیکیشن به راحتی روی گوشی خدمات و محصولات خود را به اشتراک بگذارید سفارش طراحی اپلیکیشن خود را به ما بسپارید.