مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

اپلیکیشن خدماتی

اپلیکیشن خدماتی

اپلیکیشن خدماتی ، برنامه هایی هستند که هیچ رابط کاربری گرافیکی ندارند و در پس زمینه اجرا می شوند. آنها می توانند در انجام فعالیت هایی (مانند گرفتن اطلاعات حسگر در پس زمینه) که نیاز به اجرای دوره ای یا مداوم دارند ، اما نیازی به مداخله کاربر ندارند ، بسیار مفید باشند.

اپلیکیشن خدماتی
person
super admin 15:13 1402 خرداد 02
5دقیقه
اپلیکیشن خدماتی ، برنامه هایی هستند که هیچ رابط کاربری گرافیکی ندارند و در پس زمینه اجرا می شوند. آنها می توانند در انجام فعالیت هایی (مانند گرفتن اطلاعات حسگر در پس زمینه) که نیاز به اجرای دوره ای یا مداوم دارند ، اما نیازی به مداخله کاربر ندارند ، بسیار مفید باشند.

اپلیکیشن خدماتی 

ویژگی های اصلی API اپلیکیشن خدماتی

 • حالت های کاربرد
یک اپلیکیشن خدماتی دارای چندین حالت مختلف است که در طول چرخه زندگی خود از طریق آن تغییر می کند.
 • تماس های رویدادی
اپلیکیشن خدماتی می تواند هم رویدادهای اساسی سیستم و هم رویدادهای تغییر وضعیت برنامه را دریافت کند. برای واکنش به این رویدادها می توانید تماس های تلفنی ثبت کنید.
 • ویژگی های رفتار برنامه
شما می توانید رفتار برنامه خود را در زمان راه اندازی و پس از خاتمه غیر عادی با استفاده از ویژگی های خاصی که می توانید در فایل مانیفست برنامه تنظیم کنید ، تعیین کنید. اپلیکیشن خدماتی را می توان به طور واضح توسط یک برنامه UI راه اندازی کرد. آنها همچنین می توانند به صورت مشروط راه اندازی شوند. اپلیکیشن خدماتی را از تغییر وظیفه انتخاب کند ، هیچ رویدادی رخ نمی دهد. منوی اصلی شامل نمادهایی برای اپلیکیشن های خدماتی نیست. چندین برنامه سرویس می تواند همزمان با سایر اپلیکیشن های خدماتی و UI اجرا شود.

طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟

طراحی اپلیکیشن تلفن همراه وظیفه طراحی برنامه های تلفن همراه است. اگرچه برنامه های تلفن همراه کاربردهای بسیار متنوعی دارند ، اما آنچه آنها را یکپارچه می کند ، نیاز به قابلیت استفاده مطلوب ، دسترسی ، تعامل و تجربه کلی کاربر است. به طور خلاصه ، تمام نگرانی های فوق را برطرف کنید.

تفاوت طراحی اپلیکیشن و طراحی وب

طراحی اپلیکیشن موبایل کمی متفاوت از طراحی وب سایت موبایل است و هنگام طراحی باید به این نکته توجه داشته باشیم تا مطمئن شویم که به روش صحیح به آن برخورد می کنیم.

سخت افزار موبایل

اول ، سخت افزار تلفن همراه را در نظر بگیریم. با وجود اینکه وب سایت های مدرن امروزه قادر به دسترسی به برخی از ویژگی های دستگاه مانند دوربین هستند ، برنامه های تلفن همراه بومی به طیف گسترده ای از ویژگی های سخت افزاری مانند حسگرهای امنیتی اثر انگشت ، که به طور گسترده در وب پشتیبانی نمی شوند ، دسترسی دارند. [caption

اپلیکیشن خدماتی 

سیستم های عامل

برنامه های تلفن همراه همچنین می توانند از ویژگی های عمیق سیستم عامل استفاده کنند. یک مثال کلیدی برای این مورد می تواند فروشگاه های برنامه مربوط به پلتفرم (Apple App Store ، Google Play Store) باشد که روش های مختلف درآمدزایی را از طریق جعبه ارائه می دهد ، از جمله خریدهای درون برنامه ای و اشتراک ها.

Transitions

برنامه های تلفن همراه از انیمیشن ها بسیار بهتر از وب سایت ها پشتیبانی می کنند. در واقع ، برخی از تغییرات صفحه نمایش به آسانی در دسترس توسعه دهندگان برای پیاده سازی است. به همین دلیل است که هنگام نمونه سازی اولیه با ابزارهای طراحی صفحه ، می توانیم از انتقال استفاده کنیم.

طراحی تعاملی

در حالی که برنامه های تلفن همراه هنوز باید به انواع دستگاه ها و اندازه صفحه (مخصوصاً برنامه های Android) توجه کنند ، اما به بار وب سایت ها نزدیک نمی شود. اکثر برنامه های تلفن همراه را می توان با استفاده از ویژگی های اصلی تغییر اندازه پاسخگو طراحی کرد.

iOS در مقابل طراحی برنامه تلفن همراه Android

هر دو اپل و اندروید مجموعه قوانین و توصیه های خود را دارند که نحوه برخورد بهتر با طراحی رابط کاربری را نشان می دهد. اپل از این به عنوان دستورالعمل های طراحی رابط انسانی خود یاد می کند و Android از Material Design آنها استفاده می کند. هر دو ویژگی های خاص خود را دارند ، بنابراین خواندن این اسناد بسیار ارزشمند است.

تبلت در مقابل طراحی اپلیکیشن تلفن همراه

در مورد نحوه نگهداری دستگاه های تلفن همراه در مقابل نحوه تعامل بر روی دسکتاپ گفته شده است ، اما تفاوت هایی بین دستگاه های تلفن همراه و رایانه های لوحی نیز وجود دارد. نگرانی های کاربردی متداول مانند اهداف شیر دسترسی قابل دسترسی با طراحی رایانه لوحی افزایش می یابد: بیشتر املاک روی صفحه نمایش به این معنی است که اهداف شیر عموماً حتی دورتر هستند. برنامه های قرص نیز بیشتر در جهت افقی استفاده می شوند.

بهترین شیوه های طراحی اپلیکیشن تلفن همراه

استفاده از نرم افزار و سخت افزار دستگاه همانطور که قبلاً ذکر شد ، برنامه های تلفن همراه می توانند تقریباً از هر جنبه ای از سیستم عامل خود استفاده کنند ، از دوربین ها ، فضای ذخیره سازی دستگاه و فروشگاه برنامه ها تا حسگرهای اثر انگشت ، اسکنرهای کارت اعتباری و موارد دیگر. هنگامی که iOS و Android عناصر و عملکردهای بومی کاربری را ارائه می دهند که کاربران قبلاً از آنها لذت می برند و نحوه استفاده از آنها را می دانند ، نیازی به اختراع مجدد چرخ نیست.

ایجاد تغییرات معنادار روی صفحه

یک اسلاید این تصور را تقویت می کند که صفحه قبلی هنوز زیر آن است ، گویی کاربر ممکن است بخواهد به آن بازگردد (مانند خواندن توییت کامل در یک صفحه جدید ، سپس بازگشت به فید). یک فشار صفحه نمایش قبلی را از دید خارج می کند و نشان می دهد که برای کاربرانی که نمی خواهند به آن بازگردند ، با خیال راحت از بین می رود.

آیکون های زیبا ایجاد کنید

21 درصد از کاربران برنامه ها را حذف می کنند زیرا نماد باعث می شود صفحه اصلی آنها وحشتناک به نظر برسد. اگرچه این امر به طور خاص در مورد هزاره ها صدق می کند ، اما نکته مهمی است.
اپلیکیشن خدماتی2 

طراحی صفحه های بارگذاری پیش بینی شده

بارگیری صفحه ها ضروری است. با بارگیری همه چیز از قبل - به غیر از تماس های پایگاه داده - بقیه تجربه برنامه کارآمدتر است. گفته می شود ، زمان بارگذاری طولانی می تواند خاموش کننده بزرگی باشد ، بنابراین با تصاویر هیجان انگیز پیش بینی کنید.

از نوتیفیکیشن ها زیاد استفاده نکنید

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، 71٪ از کاربران به دلیل اعلان ها برنامه ها را حذف می کنند. این امر در 55+ جمعیت شناسی بسیار رایج است ، اگرچه کاربران هزاره ها اغلب از اعلان های بیش از حد شکایت می کنند (با وجود اینکه ادعا می کنند که آنها در اصل می خواهند). کاربران تلفن همراه بسیار متغیر هستند ، بنابراین فراموش نکنید که از تست و تجزیه و تحلیل A/B در گردش کار خود استفاده کنید.

یک تجربه کاربری کلی بهتر ایجاد کنید

برنامه های موبایل صنعتی هستند که به سرعت در حال گسترش هستند و در حالی که تعدادی از نگرانی های غیر مرتبط با طراحی وجود دارد که باعث می شود کاربران برنامه ها را حذف کنند ، یک تجربه کلی غیر عادی به میزان قابل توجهی به میزان ماندگاری برنامه کمک می کند. InVision Studio با ویژگی هایی مانند تغییر اندازه پاسخگو (برای طراحی واکنش گرا) ، صادرات (برای تأمین دارایی ها به تمام وضوح دستگاه) و انتقال صفحه به کاهش نگرانی ها کمک می کند.

راهنمای جامع طراحی اپلیکیشن

هنگام طراحی اپلیکیشن موارد زیادی باید در نظر گرفته شود. در این مقاله ، من بسیاری از توصیه های کاربردی را که می توانید در طراحی خود اعمال کنید خلاصه کرده ام.

بار شناختی را به حداقل برسانید

بار شناختی در اینجا به میزان قدرت مغز مورد نیاز برای استفاده از برنامه اشاره می کند. مغز انسان دارای قدرت پردازش محدودی است و وقتی یک برنامه اطلاعات زیادی را به طور همزمان ارائه دهد ، ممکن است کاربر را تحت تأثیر قرار دهد و او را از انجام وظیفه منصرف کند.

پاکسازی

حذف بی نظمی یکی از توصیه های اصلی در "10 باید و نباید در طراحی UX موبایل" است. درهم ریختگی یکی از بدترین دشمنان طراحی خوب است. با به هم ریختن رابط کاربری خود ، اطلاعات زیادی را بر کاربران اضافه می کنید: هر دکمه ، تصویر و نماد اضافه شده صفحه را پیچیده تر می کند. درهم ریختگی روی دسکتاپ وحشتناک است ، اما در تلفن همراه بسیار بدتر است (فقط به این دلیل که در دستگاه های تلفن همراه به اندازه رایانه های رومیزی و لپ تاپ املاک نداریم). خلاص شدن از شر هر چیزی که در طراحی تلفن همراه ضروری نیست ، ضروری است زیرا کاهش بی نظمی باعث افزایش درک می شود.

تکنیک مینیمالیسم کاربردی در UI

 • محتوا را به حداقل برسانید
 • فقط آنچه را که کاربر باید بداند به کاربر ارائه دهید
 • عناصر رابط را به حداقل برسانید. یک طراحی ساده کاربر را از این محصول راحت می کند.

وظایف OFFLOAD

در طراحی به دنبال هر چیزی باشید که به تلاش کاربر نیاز دارد (این ممکن است وارد کردن داده ها ، تصمیم گیری و غیره باشد) و به دنبال جایگزین ها باشید. به عنوان مثال ، در برخی موارد می توانید به جای درخواست از کاربر برای تایپ بیشتر ، از داده های وارد شده قبلی استفاده مجدد کنید یا از اطلاعات موجود برای تنظیم پیش فرض هوشمند استفاده کنید.

شکستن وظایف به قطعات کوچک

اگر یک کار شامل مراحل و اقدامات زیادی است که از طرف کاربر مورد نیاز است ، بهتر است چنین وظایفی را به تعدادی زیرکار تقسیم کنید. این اصل در طراحی موبایل بسیار مهم است زیرا نمی خواهید در یک زمان پیچیدگی زیادی برای کاربر ایجاد کنید. یک مثال خوب ، مرحله چک مرحله به مرحله در یک برنامه تجارت الکترونیک است ، جایی که طراح یک کار پیچیده پرداخت را به قطعات کوچک تقسیم می کند ، که هر کدام نیاز به اقدام کاربر دارند.

اپلیکیشن خدماتی3 

استفاده از صفحات اصلی و محبوب

صفحه های آشنا صفحه هایی هستند که کاربران در بسیاری از برنامه ها مشاهده می کنند. صفحه هایی مانند "شروع به کار" ، "موارد جدید" و "نتایج جستجو" به طور استاندارد برای برنامه های تلفن همراه تبدیل به استاندارد شده اند. آنها نیازی به توضیح اضافی ندارند زیرا کاربران از قبل با آنها آشنا هستند. این به کاربران امکان می دهد از تجربه قبلی برای تعامل با برنامه ، بدون منحنی یادگیری استفاده کنند.

ورودی کاربر را به حداقل برسانید

تایپ کردن روی صفحه کوچک تلفن همراه راحت ترین تجربه نیست. در واقع ، اغلب مستعد خطا است. و شایع ترین مورد ورود کاربر پر کردن یک فرم است. در اینجا چند توصیه کاربردی برای سهولت این فرایند آورده شده است:
 • با حذف فیلدهای غیر ضروری تا حد امکان فرم ها را کوتاه نگه دارید. برنامه باید حداقل حداقل اطلاعات را از کاربر بخواهد.
 • ارائه ماسک های ورودی. ماسک زدن زمینه ای تکنیکی است که به کاربران کمک می کند متن ورودی را قالب بندی کنند. هنگامی که کاربر روی فیلدی تمرکز می کند ، یک ماسک ظاهر می شود و با پر شدن فیلد ، متن را به صورت خودکار قالب بندی می کند و به کاربران کمک می کند تا بر داده های مورد نیاز تمرکز کرده و به راحتی خطاها را متوجه شوند.
 • از ویژگی های هوشمند مانند تکمیل خودکار استفاده کنید. به عنوان مثال ، پر کردن فیلد آدرس اغلب مشکل سازترین بخش هر فرم ثبت نام است. استفاده از ابزارهایی مانند فرم آدرس تکمیل خودکار مکان (که از موقعیت مکانی جغرافیایی و پیش پرکردن آدرس برای ارائه پیشنهادات دقیق بر اساس موقعیت دقیق کاربر استفاده می کند) به کاربران این امکان را می دهد تا آدرس خود را با فشار دادن کلیدهای کمتری نسبت به فیلد ورودی معمولی وارد کنند.

  مهم

 • تأیید پویا مقادیر میدان. وقتی پس از ارسال داده ها باید به عقب برگردید و اشتباهات را تصحیح کنید ، خسته کننده است. در صورت امکان ، مقادیر فیلد را بلافاصله پس از ورود بررسی کنید تا کاربران بتوانند آنها را بلافاصله تصحیح کنند.
 • صفحه کلید را برای نوع پرس و جو سفارشی کنید. هنگام درخواست شماره تلفن ، یک صفحه کلید عددی نشان دهید ، و هنگام درخواست آدرس ایمیل ، دکمه @ را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که این ویژگی به طور مداوم در سراسر برنامه اجرا می شود ، نه فقط برای اشکال خاص.

پیش بینی نیازهای کاربران

به طور فعال به دنبال گام هایی در سفر کاربر باشید که در آن کاربران ممکن است به کمک احتیاج داشته باشند. به عنوان مثال ، تصویر زیر بخشی را نشان می دهد که در آن کاربران باید اطلاعات خاصی را ارائه دهند. برای انتقال اهمیت از وزن بصری استفاده کنید مهمترین عنصر روی صفحه باید بیشترین وزن بصری را داشته باشد. اضافه کردن وزن بیشتر به یک عنصر با وزن ، اندازه و رنگ فونت امکان پذیر است.

اجتناب از JARGON

ارتباطات واضح همیشه باید در اولویت اول برنامه های تلفن همراه باشد. از آنچه درباره مخاطبان مورد نظر خود می دانید برای تعیین مناسب بودن کلمات یا عبارات استفاده کنید.

طراحی را منسجم کنید

سازگاری یک اصل اساسی در طراحی است. ثبات ، سردرگمی را از بین می برد. حفظ ظاهر کلی سازگار در سراسر برنامه ضروری است. در مورد برنامه تلفن همراه ، سازگاری به معنی موارد زیر است:
 • سازگاری بصری
حروف تایپ ، دکمه ها و برچسب ها باید در سراسر برنامه سازگار باشند.
 • سازگاری عملکردی
عناصر تعاملی باید به طور یکسان در همه قسمتهای برنامه شما کار کنند.
 • سازگاری خارجی
طراحی باید در چندین محصول سازگار باشد. به این ترتیب ، کاربر می تواند هنگام استفاده از محصول دیگر ، دانش قبلی را به کار گیرد.

چگونگی ایجاد یکپارچگی در طراحی

 • به دستورالعمل های پلتفرم احترام بگذارید.

هر سیستم عامل تلفن همراه دارای دستورالعمل های استاندارد برای طراحی رابط است: دستورالعمل های رابط انسانی اپل و دستورالعمل های طراحی مواد Google . هنگام طراحی برای سیستم عامل های بومی ، دستورالعمل های طراحی سیستم عامل را برای حداکثر کیفیت دنبال کنید. دلیل اهمیت رعایت دستورالعمل های طراحی ساده است: کاربران با الگوهای تعامل هر سیستم عامل آشنا می شوند و هر چیزی که با دستورالعمل ها مغایرت داشته باشد اصطکاک ایجاد می کند.
 • عناصر UI را از سیستم عامل های دیگر تقلید نکنید.

همانطور که برنامه خود را برای Android یا iOS ایجاد می کنید ، عناصر UI را از سیستم عامل های دیگر حمل نکنید. نمادها ، عناصر عملکردی (فیلدهای ورودی ، کادرهای تأیید ، سوئیچ ها) و حروف تایپی باید دارای حس بومی باشند. تا آنجا که ممکن است از اجزای بومی استفاده کنید تا مردم به برنامه شما اعتماد کنند.
 • برنامه تلفن همراه را با وب سایت سازگار نگه دارید.

این نمونه ای از ثبات خارجی است. اگر سرویس وب و برنامه تلفن همراه دارید ، مطمئن شوید که هر دو ویژگی مشابهی دارند. این به کاربران این امکان را می دهد که بدون اصطکاک بین برنامه تلفن همراه و وب تلفن همراه حرکت کنند. ناهماهنگی در طراحی (به عنوان مثال ، طرح ناوبری متفاوت یا رنگ بندی متفاوت) ممکن است باعث سردرگمی شود.
 • عناصر تعاملی را قابل پیش بینی تنظیم کنید

پیش بینی پذیری یک اصل اساسی در طراحی UX است. وقتی کارها به روشی که کاربران پیش بینی می کنند کار می کنند ، احساس کنترل قوی تری را احساس می کنند. بر خلاف رایانه رومیزی ، جایی که کاربران می توانند از افکت های شناور برای درک اینکه آیا چیزی تعاملی است یا نه استفاده کنند ، در تلفن همراه ، کاربران می توانند تعامل را فقط با ضربه زدن روی یک عنصر بررسی کنند. به همین دلیل ، با استفاده از دکمه ها و سایر عناصر تعاملی ، ضروری است که در مورد چگونگی ارتباط طرح با ارزش فکر کنیم. کاربران چگونه یک عنصر را به عنوان یک دکمه درک می کنند؟ فرم باید از عملکرد پیروی کند: نحوه ظاهر یک شیء به کاربران نحوه استفاده از آن را می گوید. عناصر بصری که شبیه دکمه ها هستند اما قابل کلیک نیستند ، به راحتی کاربران را گیج می کنند.
 • دکمه "بازگشت" باید به طور مناسب کار کند

یک دکمه "برگشت" که به درستی ایجاد نشده است می تواند مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کند. هنگام ضربه زدن روی دکمه "برگشت" در یک فرآیند چند مرحله ای ، کاربران را به تمام مراحل بازگشت به صفحه اصلی باز می دارد. یک طراحی خوب باعث می شود کاربران بتوانند به عقب برگردند و اصلاحات را انجام دهند. وقتی کاربران می دانند که می توانند دوباره به داده هایی که ارائه کرده اند یا گزینه هایی که انتخاب کرده اند نگاهی بیندازند ، این به آنها این امکان را می دهد تا با خیال راحت ادامه دهند.
 • پیام های اشتباه مهم

اشتباه کردن انسانی است وقتی افراد با برنامه ها درگیر می شوند خطاها رخ می دهد. گاهی اوقات ، این اتفاق می افتد زیرا کاربر اشتباه می کند. گاهی اوقات ، این اتفاق می افتد زیرا برنامه از کار می افتد. علت هر چه باشد ، این خطاها و نحوه برخورد با آنها تأثیر زیادی بر UX دارد. مدیریت اشتباه خطا همراه با پیام های خطای بی فایده می تواند کاربران را ناامید کند و می تواند دلیل ترک برنامه شما توسط کاربران باشد.
 • طراحی رابط قابل دسترسی

طراحی قابل دسترسی به کاربران با تمام توانایی ها اجازه می دهد از محصولات با موفقیت استفاده کنند. در نظر بگیرید که چگونه کاربران با کاهش بینایی ، کم شنوایی و سایر ناتوانی ها می توانند با برنامه شما تعامل داشته باشند.
 • افراد کوررنگ را در نظر بگیرید

4.5 درصد از جمعیت جهان دچار کوررنگی هستند (که از هر 12 مرد 1 نفر و از هر 200 زن 1 نفر) ، 4 درصد از کم بینایی (1 از 30 نفر) و 0.6 درصد از نابینایان (1 از 188 نفر) مبتلا هستند. به راحتی می توان فراموش کرد که ما برای این گروه از کاربران طراحی می کنیم زیرا اکثر طراحان چنین مشکلاتی را تجربه نمی کنند.
 • ساخت انیمیشن ها

کاربرانی که از بیماری حرکت رنج می برند ، اغلب جلوه های متحرک را در تنظیمات سیستم عامل خود خاموش می کنند. هنگامی که گزینه کاهش حرکت در تنظیمات ترجیحی دسترس پذیری فعال است ، برنامه شما باید انیمیشن های خود را به حداقل برساند یا حذف کند.
 • ناوبری را ساده کنید

کمک به پیمایش کاربران باید برای هر برنامه اولویت بالایی داشته باشد. اگر افراد نتوانند آنها را پیدا کنند ، همه ویژگی های جالب و محتوای قانع کننده ای که برنامه شما دارد مهم نخواهد بود. همچنین ، اگر زمان و تلاش زیادی برای کشف نحوه هدایت محصول خود طول بکشد ، به احتمال زیاد شما کاربران خود را از دست خواهید داد. کاربران باید بتوانند بصورت بصری برنامه را کاوش کرده و کلیه کارهای اصلی را بدون هیچ توضیحی انجام دهند.
 • از اجزای استاندارد ناوبری استفاده کنید

بهتر است از الگوهای ناوبری استاندارد مانند نوار برگه (برای iOS) و کشوی ناوبری (برای Android) استفاده کنید. اکثر کاربران با هر دو الگوی ناوبری آشنا هستند و به طور شهودی می دانند چگونه برنامه خود را دور بزنند.

اپلیکیشن خدماتی4 
 • اولویت بندی گزینه های ناوبری

ناوبری را بر اساس نحوه تعامل کاربران با برنامه شما اولویت بندی کنید. سطوح مختلف اولویت دار (بالا ، متوسط ​​، پایین) را به وظایف رایج کاربر اختصاص دهید. در رابط کاربری به مسیرها و مقاصد با سطح اولویت بالا و استفاده مکرر اهمیت دهید. از این مسیرها برای تعیین ناوبری خود استفاده کنید. ساختار اطلاعات خود را به گونه ای سازماندهی کنید که به حداقل تعداد ضربه زدن ، کشیدن و صفحه نیاز داشته باشد.
 • الگوهای ناوبری را مخلوط نکنید

وقتی الگوی ناوبری اصلی را برای برنامه خود انتخاب می کنید ، به طور مداوم از آن استفاده کنید. نباید شرایطی وجود داشته باشد که قسمتی از برنامه شما دارای نوار برگه باشد ، در حالی که قسمت دیگر دارای کشوی جانبی باشد.
 • ناوبری را قابل مشاهده کنید

همانطور که یاکوب نیلسن می گوید ، تشخیص چیزی آسان تر از به خاطر سپردن آن است. با نمایان کردن اقدامات و گزینه ها ، بار حافظه کاربر را به حداقل برسانید. ناوبری باید در همه زمان ها در دسترس باشد ، نه فقط زمانی که پیش بینی می کنیم کاربر به آن نیاز دارد.
 • ارتباط با مکان فعلی

عدم ذکر مکان فعلی یک مشکل رایج در بسیاری از منوهای برنامه های تلفن همراه است. "من کجا هستم؟" یکی از اصلی ترین سوالاتی است که کاربران برای پیمایش موفقیت آمیز باید به آن پاسخ دهند. مردم باید هر لحظه بدانند که در برنامه شما کجا هستند.
 • از انیمیشن عملکردی برای شفاف سازی تغییرات ناوبری استفاده کنید

انیمیشن بهترین ابزار برای توصیف تغییرات حالت است. این به کاربران کمک می کند تا تغییر حالت در طرح صفحه را درک کنند ، چه چیزی باعث ایجاد تغییر شده است و چگونه می توان در صورت نیاز دوباره تغییر را ایجاد کرد.
 • بر اولین تجربه تمرکز کنید

اولین تجربه ، ساخت یا شکست بخشی از برنامه های تلفن همراه است. در اولین برداشت فقط یک عکس می گیرید. و در صورت شکست ، احتمال زیادی وجود دارد که کاربران برنامه شما را دوباره راه اندازی نکنند. (تحقیقات Localytics نشان می دهد که 24 درصد از کاربران هرگز پس از اولین استفاده به برنامه ای برنمی گردند.)
 • اجتناب از ورود به سیستم دیوارها

قبل از استفاده از برنامه ، ورود به سیستم ثبت نام اجباری است. این منبع اصطکاک رایج برای کاربران و یکی از دلایلی است که کاربران برنامه ها را رها می کنند. تعداد کاربرانی که روند ثبت نام را رها می کنند به ویژه برای برنامه هایی با نام تجاری کم یا کسانی که ارزش پیشنهادی آنها نامشخص است ، قابل توجه است.

روند طراحی اپلیکیشن

 • برای هر صفحه یک نمودار جریان کاربر ایجاد کنید.
 • ایجاد / ترسیم فریم های سیمی
 • الگوهای طراحی و پالت رنگ را انتخاب کنید.
 • ماکت ایجاد کنید.
 • یک نمونه اولیه برنامه متحرک ایجاد کنید و از افراد بخواهید آن را آزمایش کرده و بازخورد ارائه دهند.
 • آخرین نمونه ها را به ماکت ها ارائه دهید تا صفحه های نهایی همه آماده شروع برنامه نویسی باشند.

چطور یک طراح اپلیکیشن شویم؟

گزینه شماره 1: نحوه کدگذاری را بیاموزید. گز ینه 2: از برنامه سازها استفاده کنید. گزینه  شماره 3: از برنامه سازها و برخی زبان های برنامه نویسی (با استفاده از BF SDK) استفاده کنید.

انواع برنامه های تلفن همراه بر اساس فناوری

اگر برنامه های تلفن همراه را بر اساس تکنولوژی مورد استفاده برای کدگذاری آنها طبقه بندی کنیم ، در سه دسته اساسی می توان قرار داد:
 • برنامه های محلی برای یک پلت فرم یا سیستم عامل خاص ایجاد می شوند.
 • برنامه های وب نسخه های واکنش گرا وب سایت هایی هستند که می توانند روی هر دستگاه تلفن همراه یا سیستم عامل کار کنند زیرا با استفاده از مرورگر تلفن همراه تحویل داده می شوند.
 • برنامه های ترکیبی ، ترکیبی از برنامه های محلی و وب هستند ، اما در یک برنامه بومی پیچیده شده اند و به آن این امکان را می دهند که نماد خاص خود را داشته باشد یا از یک فروشگاه برنامه بارگیری شود.

چگونه فقط یکی از انواع اپلیکیشن ها را انتخاب کنیم؟

اگر در حال طراحی اپلیکیشن هستید ، باید تصمیم بگیرید که چه نوع برنامه ای را ایجاد خواهید کرد. فاکتورهای خاصی وجود دارد که فقط در یک نوع برنامه ایده آل است و در بقیه موارد مناسب نیست. این فاکتورها عبارت اند از:
 • آیا من به یک برنامه ASAP نیاز دارم؟
 • آیا من منابع محدودی دارم؟
 • آیا برنامه من باید سریع و پایدار باشد؟
این فاکتورها باعث می شوند که شما به راحتی بتوانید تصمیم بگیرید که چه نوع اپلیکیشنی برای کسب و کار شما مناسب است.

طراحی اپلیکیشن خدماتی

برخی از کسب و کارها نیاز دارند تا کارها و خدمات خود را در بستر اپلیکیشن ها به مشتریان خود ارائه دهند. به همین دلیل طراحی اپلیکیشن خدماتی یک گزینه بسیار خوبی برای چنین کسب و کارهایی است.

اهمیت طراحی اپلیکیشن خدماتی

طراحی اپلیکیشن خدماتی برای بسیاری از کسب و کارها از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا می توانند کسب و کار خود را بهتر معرفی کنندو مشتریان وفادار خود را پیدا کنند. در صورتی که ظاهر و عملکرد برنامه عالی باشد ، می تواند سرعت شما را در رسیدن به هدف و خواسته های خود و همچنین درآمد بالا ، افزایش دهد.

مزایای ساخت اپلیکیشن خدماتی

طراحی اپلیکیشن خدماتی برای کسب  و کار شخصی خود می تواند مزایای و منافع زیادی داشته باشد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:
 • افزایش اعتبار کسب و کار
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • داشتن مشتریان وفادار
 • برخورداری از پشتیبانی آنلاین
 • تبلیغات موثر و هدفمند
 • خرید ساده و سریع
 • اپلیکیشن خدماتی4 
نتیجه
اگر به دنبال یک اپلیکیشن خدماتی مناسب هستید ، حتما از یک تیم حرفه ای و خوب کمک بگیرید.
منبع: افرند وب

نظرات

اولین نفر برای نظرات باشید!
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، قسمت‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند

تعرفه خدمات سئو سایت

پایه پیشرفته حرفه ای سفارشی
طراحی اپلیکیشن خدماتی 25 میلیون تومان 30 میلیون تومان 40 میلیون تومان پس از بررسی فنی
طراحی اپلیکیشن فروشگاهی 25 میلیون تومان 35 میلیون تومان 50 میلیون تومان پس از بررسی فنی
اپلیکیشن مارکت پلیس 30 میلیون تومان 40 میلیون تومان 60 میلیون تومان پس از بررسی فنی
طراحی اپلیکیشن رزرواسیون 30 میلیون تومان 40 میلیون تومان 50 میلیون تومان پس از بررسی فنی
طراحی اپلیکیشن آژانس مسافرتی 30 میلیون تومان 40 میلیون تومان 50 میلیون تومان پس از بررسی فنی
طراحی اپلیکیشن خدمات زیبایی و سالن 20 میلیون تومان 25 میلیون تومان 30 میلیون تومان پس از بررسی فنی
مشاوره و کارشناسی تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید
نمونه کارهای  مرتبط

افرند وب در یک نگاه

شرکت ایده پردازان هوشمند افرند با نام تجاری افرند وب در زمینه فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ در شاخه طراحی سایت با توجه به نیاز روز کسب و کارها به طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت اختصاصی ، طراحی سایت با وردپرس و سفارش طراحی سایت با کاهش هزینه ها بنا به دلایل اقتصادی این روزها در تلاش است که در کنار هموطنان عزیزمان بعنوان کوچکترین عضو این جامعه خدمت رسانی کند. در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت با کادری مجرب حاظر به خدمت رسانی و ثبت سفارش سئو سایت و سئو حرفه ای برای رونق بخشیدن به تمامی کسب و کار ها میباشد. شما میتوانید با طراحی اپلیکیشن به راحتی روی گوشی خدمات و محصولات خود را به اشتراک بگذارید سفارش طراحی اپلیکیشن خود را به ما بسپارید.