مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

استراتژی سئو

استراتژی سئو

استراتژی سئو به برنامه ریزی و اجرای موتورهای جستجو که با استفاده از بهینه سازی متفاوت و الهام از ایده ها استراتژی سئو گفته می شود. مزیت های کسب کار فقط نیاز به برنامه ریزی استراتژی سئوی درست و مناسب ثاثیرگذار است. اصلی ترین عاملی که موجب بهبود سایت میشود ، از جمله نتایج صفحات موتور جست و جو وافزایش ترافیک سایت می باشد. گرد آوری ، اجرا و حفاظت استراتژی سایت ها برای بهبود بخشیدن کسب و کار ، رتبه بندی نتایج صفحات ، بیشتر شدن ترافیک سایت و کمک به سزایی به بالا رفتن نرخ تبدیل طبیعی موثر است.
 

استراتژی سئو
person
super admin 11:17 1402 شهریور 06
5دقیقه

استراتژی سئو

استراتژی سئو به برنامه ریزی و اجرای موتورهای جستجو که با استفاده از بهینه سازی متفاوت و الهام از ایده ها استراتژی سئو گفته می شود. مزیت های کسب کار فقط نیاز به برنامه ریزی استراتژی سئوی درست و مناسب ثاثیرگذار است. اصلی ترین عاملی که موجب بهبود سایت میشود ، از جمله نتایج صفحات موتور جست و جو وافزایش ترافیک سایت می باشد. گرد آوری ، اجرا و حفاظت استراتژی سایت ها برای بهبود بخشیدن کسب و کار ، رتبه بندی نتایج صفحات ، بیشتر شدن ترافیک سایت و کمک به سزایی به بالا رفتن نرخ تبدیل طبیعی موثر است.
استراتژی سئو

سئو سایت

برای شناخت بیشتر و کسب اطلاعات جامع نیاز است ، سئو را به ظور کامل بشناسید تا درک عمیق و کافی از استراتژی سئو دریافت کنید. کار ها و فعالیت هایی که در سئو سایت و یا بهینه سازی وب سایت ها  انجام میشود برای موتور های جست و جو است که دارای سه بخش اصلی است:

سئو داخلی (on page)

بهینه سازی هایی که در خود سایت انجام میدهیم در سئو داخلی ذخیره میشود. در سئو داخلی مدام در حال تغییراتی در بخش های مختلف هستیم به دلیل اینکه موتور های جست و جو صفحات ما را به کاربران بیشتری در معرض نمایش قرار دهد. مثلا:سیستم رتبه بندی گوگل ، واقعیت بخشی کلمات کلیدی و خواسته کاربران از نتایج جست و جو.

سئو خارجی (off page)

کار ها و اقداماتی که در این قسمت انجام میدهیم برای اعتبار بیشتر ، اعتماد سازی کاربران بیشتر و لینک سازی کاربران است. اقداماتی که خارج از وب سایت انجام می شود با وجود اینکه خارج از وب سایت است ولی در رتبه بندی سایت در صفحات نتایج تاثیر بسیاری دارد. مثلا: سئو محلی ، اعتبار وب سایت و لینک سازی.

سئو فنی

بهینه سازی وب سایت برای یافتن و نمایه گذاری بالای موتور های جست و جو و بالا رفتن بازدید کاربران در این بخش قرار میگیرند. مثلا : مفاهیم پیچیده و بیشتر سئو ، سرعت دانلود در صفحه نمایش و موبایل ، دکوراسیون طراحی سایت به TechnicalSEO.com خوش آمدید ابزارهای سئو و بینش از Merkle ، یک آژانس بازاریابی عملکرد.
بهینه سازی موتور جستجو چیست؟ بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرآیند درک رفتار جستجوگر و مخاطبان و بهینه سازی محتوای وب برای ارائه یک تجربه مرتبط است. این شامل عناصر ضروری تسلط فنی وب است، از جمله ارائه دستورالعمل ها، حاشیه نویسی ها و سیگنال هایی برای موتورهای جستجو برای خزیدن کارآمد، فهرست بندی و در نتیجه رتبه بندی یک صفحه وب. این فرآیند در نهایت منجر به افزایش ترافیک جستجو و درآمد می شود. که افرند وب بهمراه technicalseo بطور کامل راهش را برای شما بیان کرده اند.

منظور از استراتژی سئو چیست؟

منظور از استراتژی سایت این است که هر ایده ، خلاقیت و فکر جدیدی که موجب دیده شدن بیشتر سایت شود و مخاطبان بیشتری را جذب کند ، که در نهایت مخاطبان ، مشتری سایت شوند. متخصصان برای بهینه سازی سیستم استفاده از کلمات کلیدی و خاص و بک لینک ها است. استفاده از  تخصصی ترین تولید محتوا ها برای سایت یک نوع استراتژی جدید و به روزی است که سئو کار ها استفاده میکنند. برای بهینه سازی سایت باید از اصول و قوائد خاصی پیروی کرد تا بهینه سازی درستی انجام شود. قبل از طراحی سایت به مواردی توجه کرده و عمل کرد. مرحله اول این است که قبل از طراحی سایت ، استراتژی سئو به طور کامل اجرا و پیاده سازی شود. آمار بازدیدکنندگان ، نحوه جست و جو کاربران ، زیر نظر داشتن وب سایت های رقیبان ، جست و جوی کلمات پیشنهاد شده گوگل و خروج بهترین کلمات کلیدی قبل از طراحی سایت کارهایی است که نیاز و لازم است. قبل از طراحی سایت رعایت نکردن موارد ذکر شده موجب بی کیفتی و باز خورد خوبی نخواهد بود. استراتژی های سئو

لزوم تغییر استراتژی بر اساس سئو

سئوکار با دارا بودن استراتژی های متفاوت ، عناوین تولید محتوا ، ایده های مختلف برای بهینه سازی سایت کمک بسیاری میکند. استفاده از استراتژی های متفاوت و مختلف موجب شده کاربران بسیاری علاقمند به بازدید از سایت داشته باشند. منظور کلی این است که استفاده نکردن از استراتژی های سئو و ارائه خدمات و تبلیغات نادرست هیچ تاثیری برای بهبود بخشیدن سایت متاثر نخواهد بود.  

استراتژی توسعه و تولید محتوا بر اساس سئو

استراتژی سئو سایت باید بر اساس قانون و قوائد خاصی پیش برود که متاثر و بهینه سازی شده سایت باشد ، مراحلی هستند که به استراتژی سایت کمک میکند.
 • موقعیت مناسب برای کلمات کلیدی
 • آنالیز صفحه اول گوگل
 • الهام گرفتن ایده و فکر جدید
 • استفاده طعمه برای محتوای خود
 • بهینه سازی سئو سایت
 • بهینه سازی برای جذب کاربر
 • استفاده از تولید محتوای مناسب و درست
 • لینک دهی به صفحات سایت
 • به روز بودن و توسعه دادن محتوای سایت

انواع استراتژی سئو

رقابت های زیادی که در بازار اینترنتی وجود دارد ، موجب شده ایده ها و خلاقیت های استراتژی سئو سایت موجب بیشتر شدن درآمد و تقویت بازار تاثیرگذار باشد. موارد یکه ذکر میشود یکی از درست ترین و مهم ترین استراتژی هایی است که موجب استراتژی خیلی حرفه ای برای تولید محتوای سئو سایت باشد.
 • بهبود با کیفیت بودن محتوای سایت
 • تولید محتوای تخصصی
 • به روز رسانی تکرار سایت
 • فعالیت محتوا و اشتراک گذاری در فضای مجازی
 • بکار بردن کلمات کلیدی خاص در طراحی سایت
 • تلاش و بررسی URL در طراحی سایت
 • بکار بردن و بازبینی تگ ها در طراحی سایت
 • استفاده و ساخت لینک های درست ، مفید و مناسب
 • استفاده از لینک بلدینگ و قبول لینک یک طرفه از سایت های مربوط با موضوع

زمان تدوین استراتژی سئو

کار ها و اقداماتی که برای بهینه سازی وب سایت ها با استفاده از موتور های جست و جو انجام میدهیم ، با گذشت زمان تاثیر مثبت و منفی را در رتبه بندی گوگل به نمایش می گذارد. در حالت کلی برای انجام سئو باید صبر و حوصله داشته باشید چون برای دیدن و رسیدن نتایج نیاز به زمان است . پیش از تدوین استراتژی سئو باید به نکات مهمی توجه و عمل کرد:
 • برای استفاده از استراتژی سئو لازم است تکنیک هایی را برای عملی کردن کلمات کلیدی و کنترل داشتن بک لینک ها مورد استفاده قرار میگیرد.
 • هیچ  راهی برای وارد شدن به استراتژی کامل و جامع  وجود ندارد. بهترین و مناسب ترین راه برای گرفتن رتبه عالی از گوگل نیاز است به صورت تداوم و منظم تولید محتوا با در نظر گرفتن خواسته ها و سوالات کاربران درست کرد.
 • شناسایی رقبا و نتایجی که در صفحات موتور جست و جو برای یافتن ، نمایه گذاری و رتبه بندی تولید محتوای سایت دارد در نظر گرفته میشود.
 • برای بازبینی اجرای استراتژی سئو باید از مخفف کلمات کلیدی استفاده کنیم.

مراحل تدوین استراتژی سئو

با در نظر گرفتن اهمیت بسیار سئو در بهبود بخشیدن رتبه بندی وبسایت نیاز به تدوین استراتژی سئو است که شمال  موارد مهم است که لازم است انجام دهیم:
 • نظم دهی استراتژی سئوی محتوا
 • طرح ریزی استراتژی گرفتن بک لینک ها و پیشرفت محتوا
 • تدوین استراتژی سئو تکنیکال
 • تحلیل و اندازه گیری محتوا
 • بهینه مقالات به صورت تاریخی
استراتژی های سئو سایت

نمونه روش برنامه ریزی ماهانه تولید محتوا

برای داشتن یک استراتژی سئو ، ایجاد و اصلاح محتوای ماهانه موثر است.
 • پایان هرماه از پیشرفت کاری که داشتید ، آمار بگیرید.
 • برای محتوا نویسی بهتر است تیم محتوا این کار را انجام دهند.
 • فهرست کردن ایده ها و خلاقیت ها در یک گزارش جست و جو .
 • شناسایی فرصت های سئو.
 • بروز رسانی کردن پست های وبلاگی.
 • نوت برداری از کلمات کلیدی برای پست های وبلاگ.

استراتژی سئوی محتوا

برای انجام سئو اصول و قوائد خود را دارد ولی برای ترند شدن و به روز بودن سایت نیاز است تغییراتی اعمال کنید. که این تغیرات تعثیر بسزایی بر روی رتبه گرفتن در موتور های جستجو دارد. مه یک فاکتور در ادامه برای شما بیان کرده ایم که اگر این اصول را رعایت کنید قطعا رتبه خود را به راحتی به دست می آورید.

تهیه لیستی از موضوعات و عناوین

مرحله اولی که برای استراتژی سئو نیاز است تهیه عناوین است و مرکز سئو کلمات کلیدی هستند که به استراتژی سئو کمک شایانی می کند. شما باید کسب و کار خود را آنالیز کنید و و به دنبال کلماتی باشید که مخاطبین سرچ می کنند.

تهیه لیستی از کلمات کلیدی دنباله دار و طولانی

بهینه سازی صفحات برای کلمات کلیدی خاص. برای شناسایی کلمات کلیدی بین 5 تا 10کلمه در متن های عناوین استفاده کنید. برای نوشتن عناوین حتما از کلمات کلیدی استفادعه کنید.

هر صفحه ای یک عنوان کافی است

استفاده از تعدادی کلمات کلیدی و یا چند صفحه رتبه بندی سایت شما بالا نمیرود. به همین جهت باید از 10 عناوین به بالا کمک گرفت و برای هرکدام از عناوین توضیحات جامع و مفیدی را ارائه میدهید. متن عناوین باید به گونه ای باشد که خواننده جذب متن شده و وارد سایت شود.

ساخت وبلاگ

روشی که نتیجه مطلوبی برای رتبه بندی کلمات کلیدی نیاز است و موجب علاقه فراوان کاربران می شود ، وبلاگ نویسی است. در نوشتن وبلاگ نویسی باید سه مورد را رعایت کنید: اول بین سه یا چهار کلمه کلیدی نباید عناوین نوشت. دوم پیوند دادن عناوین جزئی به عناوین اصلی. با وصل کردن عناوین اصلی به عناوین فرعی گوگل متوجه میشود که رابطه ای بین کلمات کلیدی طولانی وعناوین اصلی یافت می شود.

تولید مقاله به صورت هفتگی برای افزایش قدرت صفحه

برای نوشتن مقاله نیازی نیست موضوعات تنوع بالایی داشته باشند ، شما میتوانید با وبلاگ هایی که مورد علاقه کاربران بود را افزایش دهید و درمورد آن موضوعات بیشتر اطلاعات بگذارید.

برنامه برای لینک سازی

هدف اصلی سئو خارجی لینک سازی است . وبسایت که به واسطه موتور های جست و جو برای رتبه بندی صفحات وب سایت است.

لینک سازی چیست؟

هرچه وب سایت از قدرت بالایی برخوردار باشد ، تاثیرگذاری بالایی در رتبه بندی وب سایت خواهد داشت. لینک سازی رخدادی است که برای جذب پیوندهای ورودی از وب سایت شما به دیگر وب سایت ها است.

حجم محتوا ها را قبل از قرار دادن در وب سایت ها کم کنید

با پیشرفت وبلاگ و وبسایت باید تصاویر ، فیلم ها و فایل های بیشتری را در وبسایت قرار دهید ولی باید قبل از قرار دادن در سایت حجم آن هارا کم کنید ، در غیر این صورت وب سایت شما دچار مشکلات می شود. سرعت باز شدن صفحه وب سایت یکی از عامل های اصلی در رتبه بندی سایت است.

اخبار سئو

فضای موتور های جست و جو یکی از مهم ترین موضوعاتی است که دائم در حال تغییر است. برای رشد و پیشرفت کسب و کار با استفاده از منابع آنلاینی در سایت یافت میشود ، شما میتوانید از اخبار سئو و تغییراتی استراتژی سئو با خبر شده و اعمال کنید. یکی از منابعی که میتوانید جدید ترین اخبار ها را مشاهده کنید افرند وب است.

اندازه گیری و پیگیری اندازه موفقیت

برای به راه اندازی سئو نیاز به زمان و سعی و تلاش فراوان است. با استفاده از برنامه اکسل داشبرد ماهیانه ایجاد کنید و اندازه مراجعه به وب سایت را از روش جستجوی ارگانیک کنترل کنید.

گرفتن بک لینک محتوا و لینک ورودی

بک لینک ، لینک ورودی هم نامیده میشود. اصولا بک لینک ها روی متنی قرار میگیرند که ربط به محتوای شما داشته باشد. یکی از ابزار های مهم استراتژی سئو بک لینک ها هستند.

سرعت بارگذاری سایت با بهینه سازی صفحات سایت

بالا آمدن سرعت صفحات سایت یعنی نشان دهنده این است که سایت سریع بارگذاری میشود. اگر صفحه دیر بالا بیاید کاربر تامل نمیکند و از صفحه خارج میشود. یکی از جدید ترین استراتژی های سئو  که گوگل بابت سرعت رتبه بندی میکند است.

سئو محلی

سئو محلی موجب میشود بازدید بالا تری نسبت به کسب و کارتان داشته باشید. اینگونه که کاربر از اطراف شما سرچ کرده و کسب و کار شما را مشاهده میکند. مثال فرض کنید شما در تهران کلمه خرید گوشی مبایل را سرچ کنید رتبه های اول گوگل کسانی هستند که در تهران فروش انجام می دهند.
استراتژی سئو وب سایت

سخن آخر

در این مقاله در تلاش بودیم شناخت شما را نسبت به سئو ، انواع سئو و استراتژی هایی که موجب شده سایت شما دیده شود. برای مطالعه جامع و کامل سئو و دیگر خدمات اینترنتی فقط کافیست وارد سایت افرند وب شوید و اطلاعات خود را جامع و کامل کنید. 

نظرات

اولین نفر برای نظرات باشید!
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد، قسمت‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند

تعرفه خدمات سئو سایت

پایه پیشرفته حرفه ای سفارشی
تولید محتوا 8 مقاله 12 مقاله 16 مقاله 20 مقاله
تحقیق کلمات کلیدی 20کلمه 30کلمه 45کلمه 60کلمه
افزایش رتبه کلمات کلیدی 3 کلمه 5 کلمه 8 کلمه 12 کلمه
آنالیز url ها
آنالیز بک لینک ها
آنالیز محتوا های تکراری
انالیز رقبا
بهینه سازی عنوان صفحات
بهینه سازی دیسکریپشن
بهینه سازی لینک های داخلی
بهینه سازی تصاویر
لینک سازی خارجی 5 لینک 10 لینک 15 لینک 20 لینک
استراتژی ریپورتاژ اگهی
ساخت شبکه های اجتماعی 1 2 4 6
ثبت سایت در سرچ کنسول
ثبت نقشه سایت
بهبود سرعت وب سایت
مشاوره رایگان سئو تا 45 دقیقه تا 1 ساعت تا 2 ساعت تا 3 ساعت
قیمت ماهانه پروژه 5,9 میلیون تومان 8,9 میلیون تومان 13,9 میلیون تومان تماس بگیرید
نمونه کارهای  مرتبط

افرند وب در یک نگاه

شرکت ایده پردازان هوشمند افرند با نام تجاری افرند وب در زمینه فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ در شاخه طراحی سایت با توجه به نیاز روز کسب و کارها به طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت اختصاصی ، طراحی سایت با وردپرس و سفارش طراحی سایت با کاهش هزینه ها بنا به دلایل اقتصادی این روزها در تلاش است که در کنار هموطنان عزیزمان بعنوان کوچکترین عضو این جامعه خدمت رسانی کند. در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت با کادری مجرب حاظر به خدمت رسانی و ثبت سفارش سئو سایت و سئو حرفه ای برای رونق بخشیدن به تمامی کسب و کار ها میباشد. شما میتوانید با طراحی اپلیکیشن به راحتی روی گوشی خدمات و محصولات خود را به اشتراک بگذارید سفارش طراحی اپلیکیشن خود را به ما بسپارید.