سئو سایت

در هر 60 ثانیه،بیشتر از 150 هزار جستجو در موتورهای جستجوگر انجام می‌شود. میدونی یعنی چی؟ اهمیت بهینه سازی سایت و استفاده از خدمات سئو سایت اینجاست که مشخص میشه.از این 150 هزار سرچ 75% سهم گوگل هستش .

در عصر تکنولوژی برای رسیدن به موفقیت قطعا راه کسب و کار شما به گوگل و اینترنت خواهد افتاد. شما وارد دنیای رقابت بسیار بزرگی خواهید شد از این رو باید سعی کنید خود و کسب و کارتان را در دل گوگل جا کنید و اعتماد موتورهای جستجو و کاربران آن را به دست آورید. 

سئو سایت

اجازه دهید کارشناسان متخصص ما

زمان کمی دارید؟ کارشناسان ما حضور دارند که به شما مشاوره بدهند تا همین امروز پروژه سئوی وب‌سایت خود را شروع کنید.

همین حالا با ما تماس بگیرید:

044-33481841

یا فرم دریافت تماس را پر کنید:

 

سئو چیست

سئو! واژه ای  که اخیرا خیلی می شنوید. سئو در معنی لغوی مخفف شده سه کلمه Search Engine Optmization به معنای مطلوب سازی (سایت) برای موتور جستوجو یا همان گوگل میباشد. سئو یعنی انجام مجموعه کار ها و قوانین که با رعایت آنها میتوانیم سایت خود را به صفحه اول و لینک اول جست وجو برسانیم. گوگل با حدود ۲۰۰ فاکتور مهم و مشخص سایت هارا میسنجد، اگر محتوا و سایت شما طبق فاکتور های گوگل صحیح باشد می تواند رتبه اول جستوجو هارا به خود اختصاص دهد. اخیرا واژه اصلی سئو به Search Experience Optmization تغیر کرده که به معنای بهینه سازی برای کاربر جستوجو میباشد.

سئو سایت چه اهمیتی دارد

سئو سایت باعث رتبه یابی وبسایت ما میشود. طبق آمارهای گرفته شده لینک اول جستوجو بیشترین ترافیک ورودی به سایت را به خود اختصاص میدهد. انجام سئو شاید زمانبر باشد اما نتیجه ای طولانی مدت برای سایت خواهد داشت. شما میتوانید مغازه ای باز کنید درصورتی که تابلو وتبیلغاتی برای مغازه ایجاد نکنید، به نظر شما میتوانید فروش خوبی داشته باشید؟ خیر! شما باید سعی کنید کسب و کار خودرا به همه معرفی کنید و در دنیای گوگل و کامپیوتر با ایجاد سایت و بهینه سازی (سئو) میتوانید موفقیت را برای خود به ارمغان بیاورید. برای افزایش بازدید طبیعی سایت، سئو موثر ترین روش خواهد بود. شما  حتی اگر از نظر محتوایی بهترین سایت را ارائه دهید در صورتی که برای آن سئو انجام ندهید عملا کسی سایت شمارا باز نخواهد کرد. سئو باعث دیده شدن سایت میشود این امر از مهمترین موضاعات برای بقای کسب و کار است.

سئو سایت

بازار یابی و سئو! چرا و چگونه؟

شما میتوانید برای بازاریابی تبلیغات مختلفی در سایت ها، شبکه های تلویزیونی یا بنرها استفاده کنید اما تجربه نشان داده است که افراد علاقه ای به این نوع بازاریابی ندارند و خیلی به ندرت اتفاق می افتد که فردی در سایت روی لینک تبلیغاتی کلیک کرده و وارد سایت آن شود؛ در نتیجه شما باید کاری کنید که وقتی مشتری به دنبال کالای مورد نظر است و درگوگل جستوجو میکند، در مقابل آن حاضر شوید در این صورت او به دنبال شما آمده و احساس بهتری نسبت به کالا یا خدمات شما دارد،  در اینجاست که سئو اهمیت خودرا در بازاریابی نشان میدهد. با انجام سئو و کسب رتبه اول قطعا میزان ورود و ترافیک سایت شما بیشترین درصد را خواهد داشت و به طبع فروش شما از دیگر سایت ها بیشتر خواهد بود. با انجام سئو در حقیقت سایت شما سایتی معتبر و برتر است.

چرا به سئو نیاز داریم؟

ما برای دست یابی به افزایش طبیعی ترافیک وب سایت، بهبود تجربه کاربری موتور های جست و جو، افزایش اعتبار سایت، جلب اعتماد کاربران، دستیابی به رقابتی موفق و برخورداری از نتایج بلند مدت ودر نتیجه فروش بیشتر، به سئو نیازمندیم. موفقیت در دنیای دیجیتال در گرو افزایش بازدید از سایت و کسب و کار ما خواهد بود ، ما برای افزایش بازدید سایت خود، باید خودرا در معرض دید کاربر قرار دهیم و بتوانیم جزو اولین انتخاب ها برای موتور جستوجو و کاربر آن باشیم، برای این کار ما باید سایت خودرا با توجه به الگوریتم های مختلف و فراوان، اصلاح و بهینه سازی کنیم تادر معرض توجه موتور جست و جو باشیم. این کار را سئو برای ما انجام خواهد داد؛ سئو با مفهومی مشخص و تعدادی راهکار کاربردی به کمک مدیران وبسایت ها میشتابد تا آنهارا برای رسیدن به موفقیت همراهی کند.

 مراحل سئو سایت

مراحل سئو سایت با در نظر گرفتن انواع مختلف سایت یکسان نخواهد بود و راهکار های متنوعی برای انواع سایت وجود دارد. سئو برای سایت هایی با سبک ها، رقبا ، کاربران و تکنیک های متفاوت، پاسخ گو خواهد بود. در واقع سئو در صورت کلی سه بخش سئو داخلی(Seo on page)، سئو خارجی(Seo of page) و سئو تکنیکال( Seo Tecnical) دارد که به صورت پیاده سازی تکنیک های مختلف در داخل سایت( سئو داخلی و تکنیکال) و ایجاد لینک های سایت در سایت های دیگر(سئو خارجی) راشامل میشود. مراحل سئو در ادامه توضیح داده شده اند. البته قبل از شروع و انجام مراحل اصلی سئو باید نوع سایت، کاربران سایت وهدف از انجام از سئو را بررسی کرده و سپس وارد عمل شویم. شما برای انجام صحیح و موفقیت امیز یک حرفه باید به تمام مسائل آن موضوع واقف باشید.

بهینه سازی سایت و برخی از تکنیک ها

سئو و بهینه سازی سایت در کل به دو قسمت بهینه سازی سایت برای کاربران و بهینه سازی  برای سایت موتور جستو جو، تقسیم میشود. بهینه سازی سایت برای کاربران و موتور های جست و جو شامل تعدادی تکنیک است که بیشتر تکنیک های مشترک دارند. تعدادی از تکنیک های بهینه سازی سایت را به شما معرفی میکنیم:

 • انجام بهینه سازی سایت برای لود در موبایل
 •  بهینه کردن سرعت لود شدن سایت
 •  رفع اشکالات و خطاهای فنی سئو
 •  بررسی و اصلاح سایت
 • ارائه محتوای کاربردی و مطلوب
 • دریافت لینک از سایت های مربوطه
 •  آپدیت محتواهای قدیمی
 •  به کار گیری کلمات کلیدی
 •  لینک دهی داخلی
 • محتوای خوانا و قابل درک
 •  لینک سازی مناسبYRL
 • استفاده از عنوان و تیتر های جذاب
 • استفاده از کلمات لانگ تیل
 • بررسی و تحلیل رقیبان
 • یادگیری الگوریتم های جدید گوگل
 • افزایش امنیت سایت(امنیت اطلاعات کاربران)

مهمترین عوامل موفقیت در سئو وب سایت

از مهمترین عوامل موفقیت  درسئو سایت مطالعه دائمی و مطلع شدن از آپدیت های گوگل برای رتبه بندی سایت ها می باشد. استفاده صحیح و به ترتیب از تگ های HDML  در سئو بسیار کارساز خواهد بود. ایجاد محتوای مناسب و خوانا و استفاده از کلمات کلیدی به اندازه، از عوامل موفقیت سایت ها در بهینه سازی برای گوگل و کاربران میباشند. موفقیت در انجام سئو سایت در گرو شناخت صحیح شما از محتوا و عملکرد سایت و شناخت کاربران سایت، محقق خواهد شد. برای موفقیت در سئو شما باید پشتکار داشته باشید و با گذشت زمان از انجام سئو خسته نشوید، زیرا که سئو در طول زمان موثر خواهد بود. برای موفقیت در سئو سعی کنید همیشه از دید کاربر به سایت خود بنگرید. از مهمترین عوامل مهم در سئو وبسایت، عملکرد سایت شما در موبایل است چرا که امروزه  بیشترین جست و جو توسط موبایل انجام میشود.سئو سایت

راهکار های افزایش رتبه سایت

مجموعه راهکارهای افزایش رتبه سایت را در اصطلاح سئو می نامند. سئو در کل به 3 قسمت تقسیم میشود که در دوصورت، بهینه سازی سایت و قالب آن و ایجاد لینک های خارج از سایت برای افزایش ورودی سایت است. سئو با استفاده از روش های مختلف سعی میکند سایت را برای رسیدن به رتبه بالاتر بهینه سازی کند. از راهکارهای افزایش سایت میتوان ایجاد محتوای مناسب با امکان درک ساده برای جذب کاربر، افزایش دسترسی  مخاطب به سایت، پاسخگویی به کامنت های مخاطبان ،‌ انتخاب کلمه های مناسب برای لینک  YRL، زیر نظر گرفتن فعالیت های رقبا، رفع اشکالات فنی وبسایت، بررسی و بهینه سازی مستمر سایت، به روز رسانی مطالب، ایجاد لینک های ورودی،سرعت بارگیری سایت و راهکارهای بسیار دیگرمیباشند. فراگیری این راهکارها برای شما زمانبر خواهد بود. میتوانید از آموزش های سایت ما برای یادگیری انواع راهکار های افزایش رتبه سایت استفاده کنید.

مهم ترین مراحل سئوسایت چیست؟

از مهمترین مراحل سئو سایت میتوان بازاریابی محتوایی، سئو تکنیکال و لینک سازی های هدفمند داخلی و خارجی نام برد. محتوای سایت شما باید ویژگی بازار یابی و جذب  تعداد قابل توجه کابران را داشته باشد، باید بتوانید محتوا را به گونه ای نگارش کنید که خواننده را برای خواندن ادامه مطلب ترغیب کند. سئو تکنیکال شامل قالب و سرعت و ویژگی های ظاهری سایت میباشد که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. لینک سازی های داخلی به معنای ایجاد لینک هایی برای قسمت های مختلف سایت برای افزایش دسترسی مخاطب به قسمت های مختلف محتوای شما است. لینک های خارجی عبارت است از قرار دادن لینک معرفی سایت شما در سایت های دیگر برای افزایش ترافیک و اعتبار سایت شما.سئو سایت

سئو داخلی

سئو داخلی (Seo on page) انجام اقداماتی درون صفحه سایت است که باعث بهبود یابی و افزایش رتبه سایت شما در موتور جستوجو میشود. سئو داخلی سه بخش تولید محتوا، لینک دهی داخلی و خارجی و لینک سازی داخلی میباشد؛ مهمترین بخش سئو داخلی قسمت تولید محتواست که باید تلاش کنید به نحو احسن انجام داده و محتوایی غیر تکراری و با مضمونی جالب برای سایت خود تهیه کنید. محتوای شما باید کاملا قابل درک بوده و از کلماتی با مفهوم پیچیده درآن استفاده نکنید. لینک URL سایت شما هر چقدر مفهومی تر بوده و کلمات کلیدی بیشتری در خود جا دهد بهتر است. لینک دهی داخل شما باید به گونه ای باشد که کاربر را به اشتباه نیاندازد و توانایی راهنمایی صحیح مخاطب را داشته باشد. در لینک دهی های خارجی از لینک سایت هایی با رتبه بالا استفاده کنید تا رضایت کاربر را به دست آورید.

سئو خارجی

سئو خارجی (Seo of page)،انجام اقداماتی بیرون از صفحه سایت میباشد که به ما کمک میکند تا بتوانیم رتبه بیشتری در گوگل به دست آورده و سایت خود را ارتقاء دهیم. اقداماتی هچون لینک های تبلیغاتی، بازاریابی حرفه ای و موثر، فعالیت هایی مرتبط با سایت در شبکه های مختلف اجتماعی، دریافت ورودی از لینک های موجود در سایت های مرتبط و پر بازدید، از راهکارهای سئو خارجی هستند. با تبلیغات و بازار یابی ترافیک ورودی سایت افزایش میابد و درصد بیشتری از جستوجو هارا به خود اختصاص میدهد که این اتفاق باعث میشود سایت ما مورد توجه گوگل و کاربران واقع شده و افزایش رتبه بیابد. برای موفقیت در تبلیغات و جذب کاربران شما باید شیوه های موثر را به کار بگیرید، از این رو شناخت پیدا کردن در باره سایت و جایگاه آن میان مردم و همچنین شناخت رقیبان اهمیت بسزایی دارد.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال (Seo Tecnical) یا سئو فنی، بخشی از سئو است که بر ساختار و قالب سایت دخالت دارد. سئو تکنیال دارای بخش های کمی است اما این مسئله نمیتواند دلیل بر این باشد که اهمیتی نداشته باشه، بالعکس سئو تکنیکال فاکتور بسیار مهمی است. به عنوان مثال اگر بارگزاری سایت شما بیش از حد طول بکشد، مخاطب قبل از لود سایت آن را ترک خواهد کرد. قالب و ظاهر سایت شما نیز مسئله ای مهم است. از وظایف مهم سئو تکنیکال سازگاری سایت شما با موبایل است. در مرحله اول شما باید سایت را از لحاظ فنی کاملا بررسی کرده و سپس اقدام به بهینه سازی کنید. کد نویسی ها نیز در سئو تکنیکال حائز اهمیت هستند. ساختار سایت شما در سئو تکنیکال باید طوری باشد که کراول کردن و خزش برای گوگل ودیگر موتورهای جستوجو ساده و آسان باشد و در نتیجه سایت شما زود تر ایندکس شود.سئو سایت

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. به عبارت ساده، سئو به معنای فرآیند بهبود وب سایت شما برای افزایش دیده شدن آن در گوگل، مایکروسافت بینگ و سایر موتورهای جستجو هر زمان که افراد به جستجو می‌پردازند. شما میتوانید با ادامه این مقاله و یا با خواندن مراجع معتبری همچون سایت سرچ انجین لند و افرند وب بیشتر در زمینه سئو کسب اطلاعات کنید.

بهینه سازی سایت

شما تنها با ایجاد سایت در گوگل نمیتوانید کسب وکار یا خودتان را به مردم معرفی کنید، در مرحله نخست شما باید سایت خودرا برای گوگل بهینه سازی کنید تا بتوانید در معرض دید کاربر قرار بگیرید. مجموع راهکار های بهینه سازی سایت در گوگل سئو نامیده میشود. شما برای بهینه سازی سایت در گوگل ابتدا باید فاکتور های گوگل برای شناسایی یک سایت برتر را بدانید. بهینه سازی سایت با شناسایی کلمات کلیدی و شناخت رقیبان شروع میشود. انجام بهینه سازی سایت در گوگل با سئو امری دراز مدت و مستمر خواهد بود. ابتدا باید سئو را بیاموزید. فراگیری سئو به صورت خود آموز خیلی دشوار و تقریبا نا ممکن است. شما با مطالعه سایت ما درمیابید که چگونه میتوانید سئو را فراگرفته و امور بهینه سازی سایت در گوگل را برای سایت خود انجام دهید. سایت شما بدون بهینه سازی نمیتواند نتیجه مطلوبی برای شما داشته باشد.

کلمات کلیدی چه هستند و چرا اهمیت دارند؟

در اصل کلمه کلیدی، عبارتی یک یا چند کلمه ای است که مسیر محتوای شما را به صورت کلی مشخص میکند، به عبارت دیگریک یا چند واژه ای که بتوانند محتوای شمارا معرفی کنند کلمه کلیدی نامیده میشوند. اگر از دید سئو به کلمات کلیدی نگاه کنیم این کلمات همانی هستند که کاربران آنهارا جستوجو میکنند. پس ما باید متوجه شویم که کاربران برای جستوجوی هر موضوع، معمولا ازچه کلماتی استفاده میکنند، اگر نتوانیم کلمات مهم را در محتوا و عناوین خود قرار دهیم سایت ما در صفحات جستوجو حاضر نخواهد شد به این خاطر است که  کلمات کلیدی اهمیت فراوانی در موفقیت سایت ما دارند. با کمی تحقیق و جسنو جومیتوانید کلمه های کلیدی مورد توجه کاربران را بیابید و با استفاده از آنها سایت خودرا به خوبی معرفی کنید. بدون کلمات کلیدی  شانس بارگزاری شدن سایت شما در صفحات جستوجو میتوان گفت برابر با صفر خواهد بود.سئو سایت

موتور های جست وجو چگونه کار میکنند؟

برای اینکه بتوانید سئو را به خوبی در سایت خود پیاده کنید، باید بدانید که موتورهای جستوجو چگونه کار میکنند. وظیفه موتور های جست وجو پیدا کردن بهترین و مرتبطترین محتواهای متنی تصویری و صوتی، با عبارت جستوجو شده توسط کاربر است. موتورهای جست و جو تمام محتواهای تولید شده در سراسر جهان را به کمک برنامه هایی جمع آوری میکنند. موتورهای جستوجو محتوا و سایت های مرتبط  با عبارت کوئری را با ترتیب رتبه فهرست میکنند. برای این که سایت شما در لیست جست و جو قرار بگیرد باید قبلا توسط گوگل ایندکس شده باشد. هر سایت و محتوای بارگزاری شده در مرحله اول در معرض کراولینگ (خزیدن) قرار میگیرد، سپس ایندکس شده و رتبه بندی میشود. برای ایندکس شدن و رتبه بندی ، باید  روند کراولینگ سایت شما برای گوگل ساده و مقبول باشد. موتور های جستوجو دارای فاکتورهایی هستند که فراگیری آنها برای انجام سئو نیاز است.

قیمت خدمات سئو چگونه است؟

چند عامل مهم در قیمت گذاری خدمات سئو سایت تاثیر گذارهستند. از مهمترین این عوامل وضعیت کنونی سایت از لحاظ محتوایی، فنی و ترافیک ورودی سایت مورد نظر است، اینکه سایت مورد نظر چقدر کار نیاز دارد تا به نتیجه مطلوب شما برسد. وضعیت سایت نشان دهنده این است که کدام تکنیک های سئو در الویت هستند و چه ارزشی دارند. عامل مهم  دیگر میزان تخصص سئو کار مد نظر شماست، تعرفه های سئو کاران به نسبت تخصص ،کیفیت کار و سرعت کاری آنها متفاوت است. قیمت سئو سایت شما با  تعداد ساعات کاری سئو کار، ومیزان اشکالات سایت رابطه مستقیم دارد. از آنجا که مدت عملیات بهینه سازی وب سایت برای نتیجه گیری در سایت مسئله مشخصی نیست طبعا قبل از انجام کار و نتیجه گیری مطلوب، نمیتوان بهای مشخصی برای خدمات سئو تعیین کرد.  

تفاوت سئو و گوگل ادز

تفاوت سئو و گوگل ادز در محدودیت زمانی آنهاست، در گوگل ادز شما برای افزایش ترافیک سایت خود مبلغی را برای مدت محدود به گوگل پرداخت میکنید تا لینک تبلیغی شما را در سایت های مختلف قرار دهد، از سوی دیگر گوگل بابت هر کلیک کاربر بر روی لینک شما، از شما هزینه دریافت خواهد کرد. بعد از اتمام مدت محدود گوگل ادز دیگر لینک شما در سایت های دیگر نخواهد بود و ترافیک شما به یکباره کاهش شدیدی خواهد داشت. اما در سئو شاید افزایش ترافیک مدتی زمانبر باشد اما دیگر مدت زمان محدود ندارد و ترافیک شما کاهش و افزایش های شدید ناگهانی نخواهد داشت. در سئو شما یکبار برای همیشه هزینه پرداخت میکنید در حالی که گوگل ادز باید مرتبا شارژ شود. در روش گوگل ادز شما تبلیغات انجام میدهید اما در سئو شما به سایت خود ارزش می افزایید، که طبعا افزایش بازدید را در بردارد.

معایب سئو

از قدیم گفته اند هر زیبایی، عیبی دارد؛ طبیعتا سئو نیز دارای معایبی است. از معایب سئو که میتوان اشاره کرد این است که سئو نمی تواند تضمین 100 درصدی به شما بدهد حتما رتبه 1 گوگل خواهید شد چرا که از فعالیت های رقبای خود بی اطلاعید و نمی دانید چه کارهایی را زمینه سازی کرده اند و چقدر زمان می برد تا به نتیجه برسند. در سئو نمی توانید یک شبه راه صد ساله را بروید؛ راهکار های سئو باید در طول زمان و به صورت پیوسته و مستمر انجام گیرند. پس از انجام سئو و موفقیت در سئو نمی توانید بگویید که کارتان برای همیشه تمام شده است؛ چرا که رقیبان از تلاش نایستاده اند والبته گوگل نیز مرتبا به روزرسانی می شود و فاکتور هایش را برای رتبه دهی تغییر می دهد، شما نیز باید دائما همراه گوگل تغییر کنید و پیشروی داشته باشید.

سئو سایت

بهترین روش یاد گیری سئو چیست؟

برای فراگیری سئو باید از منابع معتبر و قابل اعتماد استفاده کرد، که غالبا رایگان نیستند. برای یاد گیری سئو باید مرحله به مرحله پیش بروید و از طولانی شدن یادگیری خسته نشده و پا پس نکشید، سئو را باید با آرامش آموخت اگر عجله دارید سئو سایت خود را به سئو کاران بسپارید. سئو را باید سعی کنید توام با به کارگیری آموخته ها یاد بگیرید. اگر توانایی  ترجمه زبان انگلیسی را دارید می توانید سئو را از جدید ترین و معتبرترین سایت های انگلیسی سئو، بهتر بیاموزید. برای یادگیری سئو در مرحله اول مطالعه یک کتاب پایه مفید است، سپس میتوانید از ویدئو های آموزشی تخصصی سئو بهره بگیرید ودر صورت نیاز در دوره های آموزشی حضوری یا غیر حضوری استفاده کنید. شاید بتوانید سئو را در مدت 4 الی 6 یاد بگیرید اما زمانی سئو کار حرفه ای خواهید شد که تجربه  کافی به دست آورده باشید.

تحقیق کلمات کلیدی یا  keyword research

قبل از انجام هر کاری در سئو شما باید بدانید که مخاطب شما چه کلماتی را در گوگل جست وجو خواهد کرد. شما باید سعی کنید تمام کلمات کلیدی مرتبط با محتوای خود را یافته و محتوای سایت را با در نظر گرفتن کلمات کلیدی نگارش و تنظیم کنید. استفاده درست و به جا از کلمات کلیدی باعث افزایش ترافیک سایت شما می شوند، اگر کلمات کلیدی شما صحیح نباشد صفحه شما در جست و جو حاضر نخواهد شد. تولید محتوای سایت باید با توجه به کلمات کلیدی مرتبط، بهینه سازی شود. ابزار هایی برای انجام تحقیق کلمات کلیدی طراحی شده اند:

 • گوگل ترندز
 • keyword surfer
 • keyword generator

چه کسی باید سئو سایت ما را انجام دهد؟

انجام سئو برای سایت را یا باید به شخصی که متخصص سئو است بسپارید، یا اینکه خودتان به عهده بگیرید. همانطور که قبلا گفتیم یادگیری سئو زمان بر است و طول می کشد تا شما بتوانید سئو را به درستی روی سایت خود پیاده سازی کنید؛ پس اگر عجله دارید گزینه اول برای شما مناسب تر است.شما می توانید در مرحله اول سئو سایت را به کسی بسپارید و همزمان برای یادگیری سئو یا ایجاد یک گروه سئو کار اقدام کنید. اگر تصمیم دارید که سئو سایت خود را به عهده شخص دیگری بگذارید در مورد اطلاعات، تخصص، ونمونه کار های شخص مورد نظر به خوبی تحقیق کرده و اطمینان یابید چرا که شما نمیتوانید از شخص درخواست تضمین داشته باشید؛ تضمین در زمینه سئو دروغی بیش نیست. اما اگر میخواهید سئو را یاد بگیرید باید گفت که برای یادگیری باید پشتکاری خستگی ناپذیر داشته باشید. 

اهمیت سازگاری سایت با موبایل در سئو

اهمیت سازگاری سایت با موبایل درسئو خیلی بیشتر از آن است که شما فکر کنید. با پیشروی تکنولوژی امروزه تمامی موبایل های هوشمند قابلیت دسترسی به اینترنت و موتور های جست وجو را دارند درحالی که کمی قبل ترها تمام جست وجوها توسط رایانه ها انجام می شدند، اما امروز اینگونه نیست و بیشتر جست وجوها با موبایل انجام می پذیرند. از این رو سایتی که شما ارائه می دهید باید قابیلت عملکرد صحیح در موبایل را داشته باشد. در سایت شما چه در موبایل چه در رایانه باید ترتیب محتوا رعایت شود. باید مواظب باشید که محتوای شما در قالب موبایل بهم نریزد و مرتب باشد. محتواهای تصویری و ویدئویی شما نیز باید دارای ابعاد مناسب برای تلفن همراه باشند.سایت و محتواهای آن اگر فقط با توجه به صفحات رایانه و کامپیوتر طراحی شوند، در قالب صفحه موبایل بهم ریخته و بی معنی خواهند بود.

سرعت سایت در سئو

از عوامل مهم در موفقیت سئو سایت، سرعت بارگزاری صفحه و محتوای سایت شماست. اگر مدت زمان زیادی برای بارگزاری سایت صرف شود اغلب کاربران بدون توجه به محتوای سایت، دیگر رغبتی برای مطالعه آن نخواهند داشت. سرعت بارگزاری سایت از زیر مجموعه های سئو فنی است که بسیار حائز اهمیت است. از جای گذاری عکس ها و ویدئو ها با حجم های بالا که ممکن است سرعت سایت را تحت تاثیر قرار دهند پرهیز کنید. سرعت لود سایت علاوه بر کاربران برای موتور های جست و جو نیز فاکتور مهمی است. برای اندازه گیری سرعت عملکرد سایت می توانید از ابزارهای طراحی شده برای اندازه گیری استفاده کنید. ابزارهای جی تی متریکس (G T metrix)، پینگ دام (Pingdom)و گوگل پیج اسپید اینسایت (Google Page Speed Insigts )  ابزارهای اندازه گیری سرعت عملکرد هستند. افزایش سرعت سایت از مسائل مهم فنی است که افزایش سرع نیاز علم فنی زیاد دارد.

سئوی محتوا

در اولین مرحله شما باید سعی کنید بهترین محتوا را از نظر تنوع موضوعی، جذاب بودن مطلب، پرهیز از طولانی شدن بیهوده، ارزشمند شمردن خواننده و به کار گیری مطالب درست و معتبر تولید کنید. در تولید محتوا کلمات کلیدی باید درست و به جا و به اندازه جای گذاری شوند، استفاده بیش از حد کلمات کلیدی باعث بی معنی شدن مطلب و در نتیجه خستگی مخاطب شود. عنوان ها یا تیتر های محتوای شما باید کاملا در مسیر حرکت محتوا چیده شوند. از طولانی کردن تیتر مطالب و پاراگراف ها به شدت دوری کنید. اگر مطالب محتوای شما ارزشمند نباشند نمی توانند رتبه سایت را درگوگل افزایش دهند. محتوا باید نگارشی کاملا ساده، مفهومی و خوانا داشته باشد تا همه مخاطبان سایت در هر سن و تحصیلاتی  بتوانند متوجه مطلب بشوند. متنوع کردن محتوا با استفاده از محتوای تصویری و ویدئویی باعث علاقه مخاطب به خواندن محتوا میشود.سئو سایت

هدف از سئو چیست

هدف سئو افزایش رتبه سایت و قرار گرفتن در لینک های اول و برتر است، چرا؟ اگر سایت ما لینک اول باشد 60 درصد ترافیک را به دست می آورد اگر لینک دوم باشد 40 درصد ترافیک شامل آن میشود، اکنون شما فکر کنید لینک 10 جست وجو باشید. چند درصد از کابران وارد سایت شما خواهند شد؟ قطعا آمار خیلی پائینی است. شما برای موفقیت در سایت قطعا به دیده شدن نیاز دارید. سئو به شما می گوید که چگونه بدون پرداخت هزینه های گزاف برای تبلیغات ترافیک سایت خود را افزایش دهید. با رتبه یابی سایت شما ارزش سایت بالاتر رفته و قطعا مراجعه کنندگانش افزایش می یابد.و در این حالت به صورت طبیعی ترافیک ورودی شما افزایش یافته و باعث رونق کسب و کار شما می شود. سئو مغازه شما را از کوچه پس کوچه های فرعی  به بر خیابان اصلی میرساند.

سئو کلاه سفید

در سئو کلاه سفید شما واقعا صادقانه تلاش میکنید فاکتور های گوگل و رضایت کاربران را در نظر گرفته و نسبت به آنها پیشروی و حرکت کنید. وقتی شما تلاش میکنید مشکلات صفحه، محتوا و مسائل فنی را اصلاح کنید و در گوگل رتبه یابی کنید تکنیک سئو کلاه سفید را به خوبی انجام می دهید. در سئو کلاه سفید شما با صداقت به هدف خود رسیده اید در نتیجه دیگر نگرانی برای ایجاد مشکل یا حذف صفحه ندارید. در سئو کلاه سفید شما با تمرکز بر روی کیفیت سایت، محتوای ارزشمند تولید می کنید، برای لینک دهی خارجی ، لینک خریداری نمی کنید و از لینک های طبیعی استفاده می کنید. سئو کلاه سفید از مورد اعتماد ترین انواع سئو است.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه زمانی شکل می گیرد که شما تلاش می کنید از نقاط ضعف موتورهای جست وجو استفاده کرده و با دستکاری رتبه سایت خود در گوگل رتبه خود را در جست و جو ها افزایش دهید. وقتی شما لینک انبوه برای تبلیغ سایت خود خریداری می کنید عملا وارد منطقه سئو کلاه سیاه شده اید. در سئو کلاه سیاه شاید شما بتوانید به نتیجه برسید اما پس از مدت زمان کوتاهی توسط گوگل شناسایی شده و به رتبه اصلی برمی گردید در این صورت امکان جریمه و حتی امکان حذف سایت شما توسط گوگل وجود دارد. در سئو کلاه سیاه شما مدتی در اوج خواهید بود اما یکباره ترافیک شما به شدت کاهش خواهد یافت. سئو کلاه سیاه هیچ توجهی به کیفیت محتوا و رضایت کاربر ندارد و تلاش می کند تا موتور جست و جو را دور بزند. که همه می دانیم بار کج به منزل نمیرسد.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری یعنی اینکه شما نه صادق هستید نه فریب کار، در این روش شما کاملا طبق قوانین پیش نمیروید و از روش هایی استفاده میکنید که تشخیص آنها برای ربات های گوگل دشوار است. در سئو کلاه خاکستری شما عجله دارید و سعی میکنید گاها میانبر بزنید؛ مثلا تعداد محدودی لینک از سایت ها خریداری میکیند تا ترافیک شما افزایش یابد. سئو کلاه خاکستری مرز باریکی با سئو کلاه سیاه دارد و ممکن است برخی از روش های شما مورد تشخیص گوگل قرار گرفته و جریمه شوید. وقتی شما در تولید محتوا به کیفیت؛ آن توجه نمیکنید و کلمات کلیدی را بیش از حد تکرار می کنید، از تکنیک های سئو کلاه خاکستری استفاده کرده اید. علاوه بر تکرار بیش از حد کلمات کلیدی اگر شما در محتوا خلاقیت به خرج ندهید از مرز باریک سئو کلاه خاکستری خارج شده و عملا وارد سئو کلاه سیاه شده اید.سئو سایت

استراتژی سئو

در سئو شما باید ابتدا اهداف خود را مشخص کرده و با توجه به آن تعیین کنید که چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید. در سئو، کار هایی که نباید انجام دهید بسیار مهم هستند باید کاملا بدانید که انجام چه کار هایی ممکن است تمام تلاش های شمارا با خاک یکسان کند. اگر شما اهداف و خطوط قرمز سایت خود را مشخص کنید تمرکز شما بر مسائل مهم خواهد بود و به طبع  زودتر و بهتر نتیجه می گیرد. انواع تکنیک ها و اهداف سئو برای یک سایت فروشگاهی ها یک سایت بازرگانی متفاوت خواهد بود. هدف گذاری در سئو باعث می شود تا زمان و سرمایه ما در زمینه های ارزشمند صرف شده و بیهوده استفاده نشود. هدف مشخص در هر کاری با نظم و پیشروی درست و دستیابی به نتیجه های عالی همراه است.

کلام آخر

سایت ما در مطالب بالا سعی کرد تا موضوعات مهم و قابل توجه در زمینه سئو را به صورت مختصر و کابردی به شما ارائه دهد. اکنون شما آشنایی نسبی در باره سئو دارید و با توجه به امکانات و شرایط خود می توانید اهداف خود رامشخص کرده و مسیر حرکت خودرا زمینه پیشرفت سایت شروع کنید. امید است که مطالب برای شما مفید بوده و بتوانید تصمیمی درست در راستای اهداف خود بگیرید. مطالعه یک محتوای مفید می تواند سرنوشت بسیاری از کسب و کار ها و افراد را دگرگون کند. نظرات و دیدگاه شما برای ما مهم و ارزشمند هستند اگر انتقاد یا پیشنهادی برای ما دارید در انتهای سایت برای ما درج کنید. همچنان اگر سوالی برای شما پیش آمده باشد، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستند.پل ارتباطی با کارشناسان فنی 09359733206 و 04433481841 میباشد.

در هر دقیقه بیش از ۹۵ هزار سرچ در گوگل انجام می‌شود. این جمله اهمیت بهینه سازی سایت و استفاده از خدمات سئو سایت را به خوبی نشان می‌دهد.

همچنین حدود ۷۰ درصد ورودی یک وب‌سایت از جستجو است. در نتیجه افزایش ترافیک مرتبط و هدفمند بهترین انتخاب برای افزایش بازدید سایت است. انتخاب یک استراتژی حرفه‌ای سئو وب سایت مهمترین قدم برای کسب رتبه‌های برتر در گوگل است.