مشاوره رایگان۰۹۳۵۹۷۳۳۲۰۶

خدمات گوگل ادز افرند وب

گوگل ادز چطور می‌تواند به بیزینس شما کمک کند؟


تبلیغات گوگل ادز با ارائه تبلیغات هدفمند، صفحه سایت شما را به مخاطبین هدف، که در گوگل خدمات یا محصول شما را سرچ کرده اند نشان می‌دهد. اکنون نام شما جلوی چشم مخاطبی که همین حالا نیازمند محصول شما هست و سرچ کرده است قرار می‌گیرد. با توضیحات حرفه‌آی آن‌ها را جذب می‌کنیم و باعث فروش بیشتر شما می‌شویم.

گوگل ادوردز

تعرفه

پکیج های شارژ اکانت
10 دلار آمریکا
کارمزد : %13
595000 تومان
20 دلار آمریکا
کارمزد : %12
1180000 تومان
30 دلار آمریکا
کارمزد : %11
1754000 تومان
10 دلار آمریکا
کارمزد : %10
2318000 تومان
50 دلار آمریکا
کارمزد : %9
2872000 تومان
100 دلار آمریکا
کارمزد : %7.5
5664000 تومان
200 دلار آمریکا
کارمزد : %6.5
11224000 تومان
300 دلار آمریکا
کارمزد : %5.5
16678000 تومان
500 دلار آمریکا
کارمزد : %5
27666000 تومان
750 دلار آمریکا
کارمزد : %4.5
41301000 تومان
1000 دلار آمریکا
کارمزد : %4
54805000 تومان
1500 دلار آمریکا
کارمزد : %3.5
81812000 تومان
2000 دلار آمریکا
کارمزد : %3
108556000 تومان
3000 دلار آمریکا
کارمزد : %2.5
162044000 تومان
5000 دلار آمریکا
کارمزد : %2
268757000 تومان
شارژ اکانت به میزان دلخواه

گوگل ادوردز 

گوگل ادوردز یا گوگل ادز سیستمی است که گوگل برای کمک به کسب و کارها در بازاریابی محصولات یا خدماتشان در موتور جستجوی گوگل و سایت‌های مرتبط توسعه داده است. روش کار این سیستم به این گونه‌ است که متن تبلیغ در جستجوی نتایج گوگل برای کوئری‌های مربوطه نشان داده می‌شود. نحوه پرداخت در این سیستم به ازای کلیک (PPC) است. به این صورت که فرد می‌تواند از طریق سرمایه‌گذاری یا مزایده برای یکسری عبارات، جایگاه تبلیغ مشخص کند و زمانی هزینه آن را پرداخت نماید که کاربر بر روی تبلیغ کلیک ‌کرده باشد.

 

گوگل ادوردز

 

تبلیغ در گوگل ادوردز به شکل کوتاهی نمایش داده می‌شود که شامل 2 عنوان، توضیحات و لینک یو آر ال به سایت یا صفحه خاصی از سایت است. تبلیغ بنا به خواست تبلیغ دهنده می‌تواند در بالا یا پایین صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار گیرد.

گوگل ادوردز و دلایل استفاده از آن

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده که آیا واقعا گوگل ادوردز کارساز و مؤثر است؟ پاسخ به این سؤال مستلزم در نظرگرفتن آمار و اطلاعاتی است که باید به آنها توجه ویژه‌ای داشت. از جمله می‌توان به ‌آمار زیر اشاره کرد:

 • هر ماه تبلیغات نمایشی 180 میلیون بار به نمایش گذاشته می‌شوند.
 • نرخ کلیک گوگل ادوردز حدود 8 درصد است.
 • 43 درصد از مشتریان تمایل به خرید چیزی را دارند که تبلیغات آن را در یوتیوب دیده‌اند.
 • 65 درصد تبلیغات پولی در گوگل از طریق مشتریانی است که آماده خرید هستند.
 • 75 درصد از بازدیدکنندگان فقط از صفحه اول گوگل بازدید می‌کنند.
 • به طور متوسط هر فرد حدود 399.5 دقیقه از روز را در اینترنت سپری می‌کند.
 • ادامه دلایل استفاده از گوگل ادوردز 

از طرفی همانطور که می‌دانید بین بازدید کنندگان سایت نیز تفاوت‌هایی وجود دارد. رفتار بازدید کنندگانی که از طریق نتایج جستجوی گوگل به یک سایت رسیده‌اند با بازدیدکنندگان سایت که از طریق گوگل ادوردز به ‌آن رسیده‌اند بسیار متفاوت است. دلیل این امر هم بسیار واضح است؛ کاربری که اغلب به دنبال اطلاعات است‌ از طریق ترافیک یا سئو به سایت هدایت می‌شود، اما کاربری که به دنبال خرید محصول یا دریافت خدمات است با کلیک بر روی تبلیغات پولی اقدام به خرید یا دریافت خدمات می‌کند. پس شما نیازمند بازدیدکنندگان هدفمند و خاصی هستید که از طریق گوگل ادوردز وارد سایت شما شوند.

تبلیغات گوگل ادوردز به چه صورتی است

زمانی استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز می‌تواند مفید و مؤثر باشد که بدرستی تنظیم و مدیریت شود. از جمله موارد مهمی که تاثیر مستقیمی بر تاثیرگذار بودن گوگل ادوردز دارد،‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب کلمه کلیدی مناسب
 • تنظیمات درست برای هدف قرار دادن درست کاربران هدف
 • استفاده از هزینه درست برای کلمات
 • نوشتن متن تبلیغ جذاب و هدفمند
 • انتقال صحیح کاربران به صفحات سایت
 • داشتن سیاست درست و هدفمند در سایت برای جذب کاربران

برخی افراد به دلیل عدم آگاهی و استفاده نادرست از گوگل ادوردز استفاده از آن را به صرفه نمی‌دانند، اما با کمک گرفتن از راهنمایی و مشاورتبلیغاتی قطعا نظر آنها تغییر خواهد کرد.

 

گوگل ادوردز2

نحوه کار گوگل ادوردز

نحوه کار Google Ads بر اساس مدل پرداخت به ازای هر کلیک Pay-per-click)) است. به این صورت که فرد تبلیغ کننده باید یک کلمه کلیدی خاص در گوگل را انتخاب کند و مبلغی را برای آن کلمه پیشنهاد دهد. مبلغ پیشنهادی باید حداکثر مبلغی باشد که می‌خواهد برای یک تبلیغ پرداخت نماید. بر فرض مثال اگر حداکثر مبلغ پیشنهادی شما 3 دلار باشد و گوگل برای هر کلیک آن عبارت هزینه 2 دلار را در نظر گرفته باشد، جایگاه تبلیغاتی آن کلمه به شما تعلق می‌گیرد. اما در صورتی که گوگل هزینه تبلیغ برای آن کلمه را بیش از 3 دلار تشخیص دهد،‌ تبلیغات آن به شما تعلق نمی‌گیرد. علاوه بر این فرد تبلیغ کننده می‌تواند حداکثر بودجه روزانه را برای تبلیغ انتخاب نماید. نحوه تبلیغ در گوگل ادز به سه روش زیر انجام می‌شود:

هزینه به ازای هر مشارکت (Cost Per Engagement)

در این مدل پرداخت به جای تمرکز بر کلیک‌ها یا نمایش‌ها بر تعامل کاربر توجه دارد. CPE مربوط به بازاریابی موبایلی است. تبلیغ کننده زمانی اقدام به پرداخت هزینه می‌کند که کاربران درگیر تبلیغ شوند و تعاملی با آن داشته باشند. مزایای CPE هم برای تبلیغ کننده است و هم برای کاربر نهایی. ایجاد آگاهی بین مشتریان از مهمترین ویژگی این روش تبلیغاتی گوگل ادز است. بزرگترین ایراد هزینه به ازای مشارکت این است که تعامل حتما باید به فروش منجرشود و این در حالیست که  ردیابی این کار بسیار دشوار است.

هزینه‌ در هر 1000 نمایش (Cost Per Mille)

هزینه به ازای نمایش یا CPM یکی از روش‌های رایج گوگل ادوردز در بازاریابی و تبلیغات آنلاین است. در این روش سفارش دهنده تبلیغ به ازای هر هزار بار نمایش تبلیغ، موظف به پرداخت هزینه مشخصی به منتشر کننده است. این روش به دنبال بهره‌برداری از زمانی است که مردم در اینترنت سپری می‌کنند. ایجاد آگاهی از برند، مهمترین مزیت تبلیغات نمایشی است. گوگل ابزارهای رایگانی مانند Google Ads Audience Insights و Google Analytics  را برای یافتن مخاطب هدف و آنالیز رفتار آنها در نظر گرفته است که می‌توانید از آنها استفاده کنید. با این ابزارها بهترین مشتریان و چگونگی دسترسی به آنها را می‌توان یافت.

هزینه‌ هر کلیک (Cost Per Click)

CPC عبارت است از محاسبه هزینه در قبال هر کلیکی که بر روی تبلیغ انجام می‌شود. تعداد رقبا و حجم ترافیک دو عامل تعیین کننده در تعرفه CPC است. به این معنی که هر چقدر حجم ترافیک سایت نشردهنده تبلیغ بیشتر باشد،‌ هزینه‌ای که برای تبلیغات CPC آن در نظر گرفته می‌شود بیشتر خواهد بود.

فارغ از اینکه کدام یک از روش‌های فوق را برای تبلیغ انتخاب می‌کنید، آشنایی با کلمات کلیدی و اینکه این کلمات چه نقشی در گوگل ادز دارند اساسی‌ترین مرحله است.

مهمترین مزایای گوگل ادوردز

گوگل پرکاربردترین موتور جستجوست که روزانه به بیش از پنج میلیارد درخواست جستجو پاسخ می‌دهد. از مهمترین مزیت‌های تبلیغات در گوگل ادوردز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تبلیغات هدفمند
 • افزایش درآمد و ترافیک سایت
 • امکان تبلیغ  در دستگاه‌های دیگر مانند موبایل
 • اندازه گیری موفقیت
 • کنترل بودجه

 

گوگل ادوردز4

انواع کمپین‌های گوگل ادوردز

گوگل ادز دارای 5 نوع کمپین تبلیغاتی است که هر کدام استفاده خاصی دارد.

کمپین تبلیغات جستجو

 به عنوان یک تبلیغ متنی برای کلمه کلیدی مورد نظر در صفحه نتایج ظاهر می‌شود.

کمپین تبلیغات خرید

 این نوع تبلیغات هم که در نتایج جستجو ظاهر می‌شود،‌ شامل اطلاعات دقیقی مانند قیمت و تصاویر محصول است. این کمپین امکان تبلیغ بصری محصول را به تبلیغ دهنده می‌دهد.

کمپین تبلیغات نمایشی

می‌توان تصاویر تبلیغاتی خود را در شرکت‌های وابسته یا همکار با گوگل قرار داد.

کمپین تبلیغات ویدیویی

همانند تبلیغات نمایشی است با این تفاوت که در این نوع تبلیغات از ویدیو هم می‌توان استفاده کرد.

کمپین تبلیغات اپلیکیشن

این نوع کمپین به نمایش تبلیغ در اپلیکیشن‌های وابسته یا همکار با گوگل اشاره دارد.

مفید بودن کمپین‌های گوگل ادوردز

زمانی گوگل ادوردز برای شما کمک کننده خواهد بود که بتوانید از بهترین استراتژی در کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید. آشنایی کامل با روش‌ها و استراتژی‌های مختلف، استفاده درست و به موقع از تبلیغات گوگل منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدید سایت خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در گوگل ادوردز زمانی اثربخش خواهد بود که سایت شما دقیقا انتظارات کاربران را با جستجوی کلمه کلیدی خاص برآورده کند.

 

گوگل ادوردز5

هزینه کلیک تبلیغ در گوگل ادوردز

نرخ تبلیغات گوگل ادز برای هر کلمه کلیدی بر اساس مزایده‌هایی است که برای آن کلمه برگزار می‌شود. به عبارتی عامل تعیین کننده قیمت نهایی هر کلیک تبلیغات در صفحه یک گوگل بر اساس تعداد رقبا برای هر کلمه کلیدی، مبلغ پیشنهادی، موقعیت جغرافیایی،‌ کیفیت و سئوی سایت، کیفیت کمپین‌های تبلیغاتی و برخی عوامل دیگر تعیین می‌شود. میزان رقابت کلمه کلیدی و بهینه‌سازی سایت مهمترین عوامل در تعیین هزینه google adwords هستند.

بهترین زمان استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز

زمانی می‌توانید اقدام به تبلیغات Google Ads  نمایید که کسب و کار شما آماده رشد باشد. در صورتی که از جستجوی طبیعی گوگل یا سئوی سایت نتایج بهتری کسب نمی‌کنید، بهتر است برای افزایش ترافیک سایت از تبلیغات گوگل استفاده کنید. با استفاده از تبلیغات گوگل شما رتبه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب نمی‌کنید، اما بازدید کلی سایت شما به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و باعث می‌شود درصد بیشتری از افراد با سایت شما آشنا شوند.

تفاوت گوگل ادوردز با سئوسایت

گوگل به سایت‌هایی که بیشتر دیده شوند امتیاز بیشتری می‌دهد. استفاده درست و حرفه‌ای از گوگل ادز تاثیر بسیار زیادی در دیده شدن سایت شما خواهد داشت. عمده‌ترین تفاوت گوگل ادوردز با سئو سایت در این است که سئو یک ترافیک رایگان یا ارگانیک بوده،‌ درحالیکه گوگل ادز یک ترافیک پولی است. سرعت اثربخشی در گوگل ادوردز بیشتر از سئو است؛ زیرا می‌تواند بلافاصله کمپین تبلیغاتی ایجاد کند  و شروع به دریافت ترافیک هدفمند نماید. درحالیکه سئو زمان‌بر بوده و نیاز به زمان بیشتری دارد.

ادامه تفاوت گوگل ادوردز با سئوسایت

وظیفه ادوردز نشان دادن تبلیغات شما به مخاطبان شماست. اگر نتوانید با استفاده از معیارهایی که توسط ربات‌های گوگل تعیین شده‌اند، خود را به مخاطبان هدف خود نشان دهید،‌ احتمال اینکه این تبلیغ‌ها به سایت شما صدمه بزنند بیشتر خواهد بود.  نتایج سئو فقط برای نتایج جستجوی درون مرورگر گوگل مناسب هستند،‌ اما ادوردز بر روی وب سایت‌های گوگل و وبسایت‌های زیر مجموعه گوگل متمرکز است. با ادوردز می‌توان چندین کلمه کلیدی را مورد هدف قرار داد،‌ اما با سئو می‌توان فقط بر روی یک یا دو کلمه کلیدی و چند کلمه غیر کلیدی تمرکز کرد تا به بهترین نتیجه رسید. با گوگل ادوردز حتی بدون داشتن بک لینک در صفحه اول خواهیم بود، درحالیکه در سئو بدون داشتن بک لینک نمی‌توان در صفحه اول گوگل بود.

 

گوگل ادوردز6

آیا تبلیغات در گوگل ادوردز ساده است؟

ساخت اکانت گوگل ادز و کمپین تبلیغاتی برای همه آزاد و کاملا رایگان بوده و در عرض چند دقیقه انجام می‌شود، اما بدون مدیریت درست نمی‌توانید از بودجه خود به خوبی استفاده کنید و نتایج بهتری کسب نمایید. با مدیریت نادرست احتمال اینکه کاربر پس از وارد شدن به سایت شما به دلیل نامرتبط بودن متن تبلیغ با محتوای سایت از آن خارج شود،‌ بیشتر خواهد بود. این عمل باعث از دست دادن بودجه و مشتری احتمالی شما خواهد شد. اما با مدیریت مؤثر گوگل ادوردز می‌توانید هم در افزایش ترافیک سایت خوب عمل کنید و هم مقدار هزینه‌ای که برای هر کلمه کلیدی پرداخت می‌کنید،‌ نسبت به رقبا کمتر باشد.

اگر تا به حال تجربه استفاده از گوگل ادوردز را ندارید و یا تجربه کمی در این زمینه دارید،‌ می‌توانید از کارشناسان شرکت افرند وب برای رونق بخشیدن به کسب و کار اینترنتی خود بهره‌مند شوید. 

سخن آخر
این روزها شاهد بازار داغ رقابت در هر حوزه و صنفی هستیم. دنیای تجارت بدون تبلیغات محکوم به نابودی است. تبلیغات عامل مهم در افزایش شانس دیده شدن برند و فروش محصولات یا خدمات است. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با یکی از مهمترین روش‌های تبلیغات آنلاین یعنی گوگل ادز آشنا کنیم. با گوگل ادوردز می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای وب‌ سایت‌تان را در صفحات ابتدای گوگل به مخاطبان هدفتان نشان دهید. اما اگر در این زمینه سوالی ذهنتان را درگیر کرده می‌توانید در قسمت نظرات همین مقاله بیان کنید. ما در شرکت افرند وب پاسخگوی سؤالات شما هستیم.

نظرات کاربران

سؤالات متداول

افرند وب در یک نگاه


شرکت افرند وب یکی از پیشروان در زمینه طراحی سایت و سئو سایت در ایران است. این شرکت با تیمی مجرب، خدمات متنوعی از جمله طراحی سایت تخصصی و طراحی سایت وردپرسی ارائه می‌دهد که به کسب و کارها کمک می‌کند حضور آنلاین خود را تقویت کنند. افرند وب با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و روش‌های مدرن، سایت‌هایی منحصربه‌فرد و با کیفیت بالا طراحی می‌کند که هم کاربری آسان و هم جذابیت بصری دارند.

افرند وب علاوه بر طراحی سایت، خدمات سفارش سئو سایت را نیز ارائه می‌دهد تا وب‌سایت‌ها در نتایج جستجوی گوگل رتبه بهتری کسب کنند. همچنین، برای کسب و کارهایی که به دنبال راه‌حل‌های مقرون به صرفه هستند، گزینه‌های طراحی سایت ارزان فراهم شده است. با افرند وب، می‌توانید تمام نیازهای خود در زمینه طراحی و توسعه وب‌سایت و بهینه‌سازی موتورهای جستجو را با کیفیت بالا و هزینه مناسب برآورده کنید